خانه / اخبار / اخبار فرهنگی / کشیش زن مسیحی: زینب(س) نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد

کشیش زن مسیحی: زینب(س) نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، تاریخ بشریت افرادی را به خود دیده است که نه‌تنها در زمان خود بلکه در تمام زمان‌ها و مکان‌ها انقلابی را در رفتارها و اندیشه‌های مردم به‌سوی ارزش‌های انسانی و معارف وحیانی ایجاد کرده‌اند؛ این افراد با دارا بودن ویژگی‌های برتر انسانی، توانستند در تمام ابعاد وجودی به‌گونه‌ای رشد یابند که برترین انسان‌ها در حسرت آن به‌سر می‌برند. حضرت زینب(س) نمونه‌ای از این افراد برجسته دوران است. اگر قصد داشته باشیم شخصیت ایشان را سوای از منظر دینی، از زاویه نگاه یک زن موفق تاریخ مورد ارزیابی قرار دهیم، باز می‌بینیم از نمونه‌های موفق و انگشت‌شمار تاریخ محسوب می‌شوند.

ماجرای مسلمان‌شدن بانوی اسکاتلندی/زینب ثانی: هرکجا می‌روم از اربعین می‌گویم

صبر، شجاعت، ظلم‌ستیزی، برجستگی‌های علمی همراه با فصاحت کلامی و نیز تقید به ارزش‌های اخلاقی و عبادی از این بانوی بزرگوار اسلام چهره‌ای ساخت که نه‌تنها مورد توجه مسلمانان بلکه مورد توجه تمام آزادگان و حق‌طلبان عالم قرار گرفت.

در این راستا اخیراً بانی ایونز هیل، روحانی زن مسیحی در وصف مقاومت حضرت زینب(س) به سخنان جالب توجهی اشاره کرده است. وی در بخشی از صحبت‌های خود می‌گوید: «این جابه‌جایی از شهری به شهر دیگر راهی شد برای اینکه زینب(س) در برابر ظلم و ستم مقاومت کند و زینب نماد ایستادگی در برابر ظلم و بیداد شد».

مبلغ هلندی: آرزویم ساخت مدرسه‌ای برای شیعیان هلند است/ راهپیمایی اربعین معجزه است

ادامه این سخنان را در فیلم زیر مشاهده کنید.

انتهای پیام/*

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

انسان بی‌نقص برای سومین بار به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «انسان بی‌نقص» نوشته مایکل سندل با ترجمه افشین خاکباز توسط نشر نو به چاپ سوم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *