خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / پالایشگاه شیر در ایران احداث می‌شود

پالایشگاه شیر در ایران احداث می‌شود

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  روح الله خدا رحمی مدیرعامل بانک کشاورزی ایران در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت:  برای پروژه پالایشگاه شیر بانک کشاورزی ایران 428 میلیون یورو تسهیلات بانکی تامین اعتبار می شود که در مرحله اول 298 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برداشت خواهد شد.

وی افزود: منابعی که از صندوق توسعه ملی پرداخت میشود با سود 3.5 درصد و با بازپرداخت 7 ساله خواهد بود.

وی گفت:شیر در پالایشگاه به پروتین وی،کازئین، ویتامین ، چربی ،لاکتوز و املاح تجزیه می شود و برخی از این اجزا دوباره به هم وصل می شود که این امر ارزش افزوده بالا و اشتغال زایی و ارز آوری برای کشور دارد.

وی افزود: حدود 7 میلیون تن شیر در این پالایشگاه امکان جذب دارد که می تواند منجر به توسعه دامداری و تولید شیر در کشور شود.

غلامعلی سلیمانی مدیر این پالایشگاه نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: 31 پالایشگاه شیر در دنیا وجود دارد اما در منطقه اوراسیا، خاورمیانه و در ترکیه این پالایشگاه وجود نداشت.

وی افزود: با افتتاح این پالایشگاه امکان توسعه دامپروی در کشور فراهم می شود زیرا دامداران هر چقدر شیر تولید کنند می توانیم آن را جذب کنیم.

گفتنی است با افتتاح این مجموعه در شهریار 50 هزار شغل به طور مستقیم ایجاد می‌شود.

بنابراین گزارش همزمان با افتتاح این مجموعه، کارخانه لبنی جدیدی نیز دراستان تهران با 85 میلیارد تومان تسهیلات بانک کشاورزی و با ظرفیت تحویل 200 تن شیر در روز در حال ایجاد است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

خرید توافقی مرکبات در شمال کشور آغاز شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از آغاز خرید توافقی مرکبات در شمال کشور خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *