خانه / اخبار / اخبار بین الملل / پاریس کودکان تروریستهای فرانسوی حاضر در سوریه را می‌پذیرد

پاریس کودکان تروریستهای فرانسوی حاضر در سوریه را می‌پذیرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، فرانسه اقدامی را در رابطه با افرادی که برای پیوستن به گروه های افراطی به سوریه عزیمت کرده اند انجام نمی دهد اما فرزندان آنها را به پاریس باز می گرداند.

بر اساس این برنامه، برخی از افراطیون فرانسوی که برای پیوستن به گرووه های تروریستی به سوریه رفته بودند توسط نیروهای سوری بازداشت شده اند. این افراد دارای فرزندانی هستند که همراه آنها در سوریه به سر می برند از همین رو پاریس قصد بازگرداندن این کودکان را دارد اما والدین آنها باید در سوریه منتظر محاکمه باشند.

یک مقام رسمی به رویترز گفته است که مقامات فرانسوی در حال بررسی امکان بازگرداندن کودکان این خانواده‌ها هستند. پاریس می‌گوید این برنامه تنها شامل کودکان این خانواده‌ها می‌شود و مادران آنها همچنان برای محاکمه در دست نیروهای کرد باقی خواهند ماند.

حدود ۶۰ زن فرانسوی از جمله ۴۰ مادر و حدود ۱۵۰ کودک آنها اکنون در سوریه در دست نیروهای کرد هستند و اکثریت این کودکان زیر ۶ سال سن دارند.

مقام‌های فرانسوی گفته‌اند که بازگرداندن این کودکان از جمله کودکانی که در سوریه متولد شده‌اند، یک به یک مورد بررسی قرار می‌گیرد. با این حال بازگرداندن این کودکان تنها به شرطی صورت خواهد گرفت که مادران آنها برای جدایی از کودکانشان رضایت داشته باشند.

به گزارش مهر، از زمان آغاز بحران سوریه فرانسه برای کمک رساندن به گروه های تروریستی فعال در سوریه سفر اتباع خود به خاورمیانه را تسهیل کرده بود.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

گروگان‌گیری مسلحانه در بروکسل

منابع خبری در بلژیک از وقوع گروگان‌گیری در رستورانی در پایتخت این کشور خبر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *