خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / وجود ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش جهان در ۵ کشور

وجود ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش جهان در ۵ کشور

به گزارش ایسنا، وجود ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش جهان در پنج کشور نشان‌دهنده ضرورت اقدامات فوری بین‌المللی برای حفاظت از این منابع طبیعی است.

گروهی از محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا برای اولین بار موفق به تدوین نقشه‌ای جهانی شدند که نشان می‌دهد کدام کشور در برابر طبیعت مسئولیت دارد. تدوین این نقشه پیش از کنفرانس کنوانسیون تنوع زیستی که ماه نوامبر در مصر برگزار می‌شود، انجام شده که شرکت کنندگان در این کنفرانس به دنبال برنامه‌ای برای حفاظت از تنوع زیستی پیش از سال ۲۰۲۰ هستند.

بر اساس این نقشه جهانی، استرالیا، آمریکا، برزیل، روسیه و کانادا پنج کشوری هستند که از بیشترین مناطق بکر حیات‌وحش در جهان را برخوردارند. همچنین این اطلاعات جدا از مناطق بکر در قطب جنوب و دریاهای آزاد است که به مرزهای ملی محدود نمی‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، در سال ۲۰۱۶ مطالعه‌ای انجام شد که نشان داد بیش از ۷۷ درصد از مناطق خشکی و ۸۷ درصد از اقیانوس‌ها به دلیل مداخلات بشر دچار تغییر شده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

منافع ملی ایران و افغانستان نباید قربانی جریان‌سازی‌های سیاسی شود

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در دیدار با هیئت رسانه‌ای افغانستان، توسعه دیپلماسی رسانه‌ای را اولویت ایران در حوزه فرهنگ عنوان کرد و گفت: منافع ملی دو کشور نباید قربانی جریان‌سازی‌های سیاسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *