خانه / اخبار / اخبار بین الملل / واکنش طالبان به کشته شدن مولانا «سمیع الحق»

واکنش طالبان به کشته شدن مولانا «سمیع الحق»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جمهور، گروه طالبان طی بیانیه ای کشته شدن مولانا سمیع الحق را ضایعه ای بزرگ و  دسیسه دشمنان اسلام خواند.

طالبان در این بیانیه بدون اشاره به این که  سمیع الحق چرا و به دست چه کسانی ترور شده، از خداوند برای قاتلان وی طلب سزای عظیم کرد.

طالبان افزود که مولانا سمیع الحق یک چهره مذهبی- سیاسی بود که در جریان جهاد افغانستان علیه شوروی با مردم افغانستان همکاری زیادی کرده و همیشه سخن حق را بیان می‌کرد.

گفتنی است که مولانا سمیع‌الحق رهبر جمعیت علمای پاکستان که به پدر معنوی طالبان مشهور است، جمعه شب در شهر «راولپندی» پاکستان با ضربات چاقو و شلیک یک فرد ناشناس به قتل رسید.

وی یکی از بنیانگذاران مدرسه دینی «حقانی» بود و شمار زیادی از شاگردان وی به گروه طالبان ملحق شده اند.

سمیع‌الحق در میان بسیاری از افغان‌ها به دلیل حمایت همیشگی‌ خود از گروه طالبان افغان و مشروع دانستن جنگ آنها علیه دولت افغانستان منفور بود.

گفته می‌شود شماری از نخستین اعضای گروه طالبان افغان پیش از آمدن به افغانستان در مدرسه حقانی دانش‌آموز بودند و به همین دلیل وی را «پدر معنوی طالبان» می‌خواندند.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

اردوغان: مصمم به ایجاد یکی از قوی‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای دنیا هستیم

رئیس جمهور ترکیه در مراسم بزرگداشت آتاتورک گفت: علیرغم حملات بدخواهان خارجی و داخلی، مصمم هستیم که برای قرار گرفتن در راه قدرتمندترین و مرفه ترین کشورهای دنیا گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *