خانه / اخبار / اخبار سیاسی / واکنش تند معاون روحانی به اتمام حجت دیوان محاسبات درباره بازنشسته‌ها

واکنش تند معاون روحانی به اتمام حجت دیوان محاسبات درباره بازنشسته‌ها

– اخبار سیاسی –

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ــ با اجرایی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها بسیاری از مدیرانی که وضعیت آنان مشمول این قانون می‌شود،‌ با صندلی‌های خود خداحافظی کردند. طبق تفسیری که برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این قانون کردند 15 آذر آخرین فرصت برای رفتن بازنشسته‌ها است اما با این حال در قوه مجریه این قانون تقریباً اجرایی شده است.

بر اساس این گزارش موضوعی که در این بین، حاشیه‌های زیادی را به‌وجود آوررده است تبصره ماندن اعاده به کارهاست، هرچند آمار رسمی درباره میزان اعاده به کارها وجود ندارد اما به‌نظر می‌رسد همین تبصره میان‌بری برای برخی مدیران شده تا بتوانند همچنان در مسئولیت خود بمانند، از جمله در دفتر رئیس‌جمهور که در گزارش روز 27 آبان خبرگزاری تسنیم اشاره شد دو تن از مدیران این مجموعه بازنشسته هستند.

دور زدن قانون در دفتر رئیس‌جمهور؛ تخت‌روانچی و حسین‌پور بازنشسته‌اند

گزارش: اعاده به خدمت یا دور زدن قانون؛ تکلیف بازنشسته‌های قانون‌شکن چیست؟

 

مجید تخت‌روانچی و بهمن حسین‌پور دو مدیری بودند که بازنشسته بوده‌اند و با توجه به مهلت قانونی باید از سمت خود کنار می‌رفتند.

ساعاتی پس از این گزارش نیز خبرگزاری دولت ایرنا به‌نقل از منابع آگاه نوشت که تخت‌روانچی بازنشسته نبوده و اعاده به کار شده است، بر همین اساس با پیگیری خبرنگار تسنیم،‌ فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری تسنیم اعلام کرد که عملاً در قانون چیزی به‌عنوان اعاده به کار پیش‌بینی نشده و آنها هم باید از مسئولیت خود کنار بروند.

اختصاصی| اتمام حجت دیوان محاسبات با اعاده به کارها: باید بروید

 

بر همین اساس و در تازه‌ترین اظهارنظر در این خصوص،‌ جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ،‌ در واکنش به اظهارات دادستان دیوان محاسبات درخصوص بازگشت غیرقانونی بازنشسته‌های اعاده‌ به کار گفت:‌ دادستان دیوان محاسبات مسئول اظهارنظر در این مورد نیست.

وی افزود: کسی که طبق قوانین موضوعه کشور اجازه بازگشت به کار را داشته باشد مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شود و خلاف قانون نیست. 

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: هرکسی که اعاده به کار شده بازنشسته نیست و کسی نمی‌تواند تفسیر شخصی خود از مسائل را به‌عنوان قانون بیان کند.

انتهای پیام/*

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

لاریجانی: جنایت رژیم صهیونیستی باید به گوش تمام جهانیان برسد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی باید به گوش تمام جهانیان برسد و این آشکارسازی مسائل، موجب حمایت بیشتر از آرمان فلسطین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *