خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / واردات گوشی تلفن همراه ۴۳ درصد بیشتر شد

واردات گوشی تلفن همراه ۴۳ درصد بیشتر شد

به گزارش ایسنا، در هفت ماهه سال‌ جاری تعداد یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۴۷۵ دستگاه گوشی تلفن همراه وارد کشور شده است.

بر اساس آمار گمرک ایران، در هفت ماهه سال‌جاری تعداد یک میلیون و ۷۳۷ هزار و ۴۷۵ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۶۵ میلیون و ۹۶۳ هزار دلار وارد کشورمان شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۸ درصد و از حیث ارزش ۴۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این گزارش حاکی است طی مهرماه سال‌ جاری ۲۱۰ هزار و ۶۱۱ دستگاه گوشی تلفن به کشور وارد شده است.

به گزارش ایسنا، واردات گوشی تلفن همراه در هفت ماهه سال گذشته یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۸۵۳ دستگاه به ارزش ۱۸۵ میلیون و ۴۴۵ هزار دلار بوده است.

گمرک ایران همچنین در رابطه با آخرین وضعیت ورود گوشی‌های مسافری گفته است که مسئولیت گمرک، راه‌اندازی سامانه اظهار گوشی‌های مسافری بوده که این اقدام صورت گرفته و حقوق و عوارض گمرکی تمامی گوشی‌های مسافری که در سامانه گمرک اظهار شده، براساس مقررات اخذ و کد رهگیری صادر شده است، اما اطلاعاتی از مسافر، گذرنامه و اطلاعات ورود توسط واحدهای ذیربط در اختیار این سازمان قرار نگرفته و با توجه به این موضوع، کنترل و راستی‌آزمایی اطلاعات گوشی‌های مسافری در حوزه مسئولیت‌های گمرک نیست.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

وزیر نیرو وارد مسکو شد

وزیر نیرو صبح امروز به منظور دیدار با مقامات دولتی روسیه و هماهنگی برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو جانبه در تهران وارد فرودگاه شرمتیوای مسکو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *