خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / هرج و مرج در جلسه دفاتر مسافرتی و سایت فروش/بلاتکلیفی ارزانفروشی بلیت هواپیما

هرج و مرج در جلسه دفاتر مسافرتی و سایت فروش/بلاتکلیفی ارزانفروشی بلیت هواپیما

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، هفته گذشته رئیس هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه‌ای خطاب به یک سایت آنلاین فروش بلیت نسبت به ارائه تخفیف مستقیم 5 تا 9 درصدی هشدار داد.

در بخشی از نامه حرمت‌الله رفیعی آمده بود: « طبق گزارش‌های واصله از سوی تعداد قابل توجهی از همکاران ما در سایت‌های مرتبط با آن شرکت از جمله … مبادرت به فروش بلیت با 5 تا 9 درصد تخفیف مستقیم به مسافر می‌نمایند که خارج از ضابطه و عملا موجب ضرور و زیان و لطمه به فعالیت سایر دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی شده است و مورد اعتراض انجمن و سایر همکاران می‌باشد…. بدیهی است در صورت عدم اقدام به منظور حفظ حقوق تعداد بسیاری از همکاران لاجرم نسبت به شکایت از مراجع قانونی اقدام خواهد گردید. انجمن از جنابعالی انتظار دارد در اسرع وقت نسبت به جلوگیری از وضع فعلی اقدام لازم را در این خصوص معمول و نتیجه را اعلام فرمایید.»

در ادامه مدیرعامل شرکت ارائه کننده تخفیف، به تسنیم گفت: با توجه به حجم بالای فروش با حاشیه سود کمتری بلیت‌ها را به مردم عرضه می‌کنیم و در واقع  بیشتر کمیسیون را تخفیف می‌دهیم.  منتی هم سر مردم نیست و کمیسیون فروش را کمتر می‌گیریم.  طی ماه‌های اخیر که سرویس‌ها سرعت و کیفیت بیشتری داشته سهم جدی‌تری را از بازار گرفته‌ایم که موجبات نگرانی انجمن دفاتر مسافرت هوایی و جهانگردی ایران را فراهم کرده است.

وی با تاکید بر این‌که ما بلیت را زیر قیمت خرید نفرخته‌ایم و تازه سود هم گرفته‌ایم، افزود:  در شرایط و وضعیت کنونی که قیمت‌ها مردم را تحت فشار قرار داده از این نامه انجمن ناامید شده‌ایم. هدف ما این است که به مردم خدمات بهتری بدهیم که البته هنوز هم به هدف ارائه خدمات با کیفیت بسیار بالا نرسیده‌ایم و در این مسیر همچنان تلاش خواهیم کرد.

این در حالی است که امروز بنابر اعلام قبلی نشستی خبری با حضور رئیس هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و مدیران سایت فروش بلیت برگزار شد. در ابتدای این نشست رفیعی با مقایسه وضعیت ترکیه با ایران،‌گردشگری این کشور را عامل اصلی نجات از کودتای چند سال پیش عنوان کرد و گفت:‌در شعار می گوییم گردشگری ایران اهمیت دارد اما در عمل اهمیتی برای آن قائل نیستیم.

وی با بیان این‌که در گرانفروشی بلیت هواپیما دفاتر را متهم می‌کنند و وزیر مربوطه می‌گوید آژانس‌ها تخلف کرده و باید با آنها برخورد شود، افزود:‌در تریبون نماز جمعه هم می‌گویند آژانس‌ها تخلف می‌کنند، ما محصول نداریم ما فروشنده محصول هستیم.

وی همچنین با استناد به بخشنامه یکی از ایرلاین‌ها ارائه تخفیف 5 تا 9 درصدی از محل کمیسیون را تخلف اعلام کرد.

در ادامه قاضی با رد اظهارات رفیعی تاکید کرد:‌ در قرارداد ایرلاین‌ها چنین بندی نداریم که ارائه تخفیف در فروش بلیت از محل کمیسیون تخلف است. در برخی قراردادها هم به وضوح اشاره شده تا چه درصد می‌توا تخفیف ارائه شود. یکی از همکاران قاضی نیز وضعیت امروز آژانس‌ها هواپیمایی با سایت‌های فروش را به داستان تاکسی‌ها و تاکسی‌های اینترنتی تشبیه کرد و گفت:‌ ما در دوره پارادایم شیفت قرار داریم؛ فناوری هزینه را کم کرده و دوستان چه بخواهند چه نخواهند این اتفاق روی می‌دهد. ما با کاهش سود ناشی از دریافت کمیسیون و کاهش هزینه‌ها به فکر جیب مردم هم بوده‌ایم. در واقع ما سود را بین خودمان و مردم تقسیم کرده‌ایم.

به گزارش تسنیم، انتظار می‌رفت در این نشست دو طرف با بیان اختلافات موجود راه‌حل‌های آنرا نیز ارائه دهند، اما این نشست به اصطلاح خبری به محلی برای مشاجره طرفین تبدیل و در چند مرحله این جلسه به هرج و مرج کشیده شد که فیلم آنرا می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

 

 

نامه انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی؛ ارزان‌فروشی کنید، شکایت می‌کنیم

 

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

پیشنهاد عجیب یک نماینده مجلس/ خودروی کارکرده از افغانستان وارد کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هم اکنون با وجود اعمال تحریم ها و عدم امکان واردات خودروی صفر کیلومترمی توان خودروهای کم کارکرد را از کشورهایی مانند افغانستان وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *