خانه / اخبار / اخبار سیاسی / نعیم قاسم: مقابله با استکبار جهانی و تکفیری‌ها همان بیداری اسلامی است

نعیم قاسم: مقابله با استکبار جهانی و تکفیری‌ها همان بیداری اسلامی است

به‌ گزارش ‌ایسنا، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی در یازدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی (ره) وقتی روز قدس را اعلام کردند چنین معرفی کردند که این روز، روز اسلام و فلسطین است و ایشان این روز را روز مستضعفان جهان بر روی زمین و مقابله با مستکبران عنوان کردند.

وی افزود: می‌دانیم که انقلاب امام خمینی (ره) بیداری اسلامی را در قرن بیستم زنده کرد و اگر می‌خواهیم حقیقت بیداری اسلامی را ببینیم باید آن را با تمامی عناوین مرتبط با آن ملاحظه کنیم. اگر  حرف از قدس و فلسطین می‌زنیم پس منظور ما بیداری  اسلامی است. اگر با استکبار جهانی و تکفیری‌ها مقابله می‌کنیم همان بیداری اسلامی است.

معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در ادامه خاطر نشان کرد: کسانی که فکر می‌کنند بیداری اسلامی با مبالغه روبرو شده است، باید این را بدانند مقام معظم رهبری ایران آن را رهبری می‌کند.

نعیم قاسم افزود: شاخص و نشانه این بیداری دو چیز است. نخست این که همه دشمنان دنیا علیه اسلام هستند و دیگر این که محور مقاومت با تاثیرگذاری در فلسطین، سوریه، یمن ، بحرین، نیجریه، قدس و در همه مکان‌هایی که مبارزه صورت می‌گیرد، پیش می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال‌ حاضر در قلب بیداری اسلامی قرار داریم و تاکید می‌کنم که باید صبر و پایداری را پیشه کنیم و  برنامه‌های‌مان را جهت حمایت از فلسطین و یمن و تقویت مقاومت و رویارویی با چالش‌های اسرائیل، آمریکا و تکفیری‌ها پیش ببریم که ان‌شاء‌الله هم موفق خواهیم بود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

گودرزی: ایران از مذاکرات صلح یمن استقبال می کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که جمهوری اسلامی ایران از انجام مذاکرات صلح یمن و رسیدن به راه حل های مردمی برای حل بحران استقبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *