خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / نامه انتقادی کارگران به کارفرمایان با موضوع افزایش دستمزد ۹۷

نامه انتقادی کارگران به کارفرمایان با موضوع افزایش دستمزد ۹۷

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، علی خدایی،عضو کارگری شورای عالی کار بعد از اظهار نظر اصغرآهنی ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار درباره کاهش قدرت خرید کارگران گفت:کارفرماها هیچ دخالتی در این موضوع نداشته‌اند و با راهکارهایی که قرار شده ارایه دهند و همچنین جلسه‌ای که با مسئولان وزارت کار داشتیم؛‌ تقویت قدرت خرید کارگران را مطرح  کردیم که امیدواریم به زودی کالاهای اساسی را به کارگران بدهند و بخشی از مشکلات این عزیزان را حل کنند. امکان افزایش نقدی حقوق و دستمزد کارگران وجود ندارد.

منتفی شدن افزایش دستمزد کارگران

 وی افزود: تلاش می کنیم قدرت خرید این قشر در قالب حمایت های غیرنقدی دولت تقویت شود، اما نماینده کارگری در شورای عالی کار بر این باور است که کارگران به حمایت نقدی و آبرومندانه بیشتری نیاز دارند.

 پس از اینکه نمایندگان کارگران بر حمایت غیرنقدی دولت تأکید کردند،عضو کارگری شورای عالی کار در نامه ای سرگشاده به رئیس انجمن صفنی کارفرمایان  واکنش نشان داد و طی نامه ای اعلام کرد:

همانگونه که مستحضرید وقطعاً اطلاع دارید مناسبات بازار کار به صورت سه جانبه تعیین می‌شود و این رفتار سه جانبه تابع اصولی‌است که اولین انتظار در این مناسبات رعایت رفتار حرفه‌ای است؛ چه گروه حضرتعالی به عنوان کارفرمایان و چه ما به عنوان کارگران مجازید و مجازیم در قالب قانون و یا حتی اعتراض به قانون خواهان تغییر در شرایط خود باشیم. عدم همراهی فعلی شما و گروهتان با افزایش دستمزد را هر چند منطقی و علمی و مبتنی بر رفتار دوستانه نمی‌بینم اما از منظر مناسبات وجایگاه ها، آن‌ را حرفه‌ای و مبتنی بر اصل تضاد منافع می‌دانم.

اما نکته‌ای که من را بر آن داشت تا این مطالب را مکتوب و سرگشاده به عرض شما برسانم این نکته‌ است که‌اخیراً آقای اصغر آهنی‌ها نماینده آن کانون که مدیریت یکی از شرکتهای زیر مجموعه سازمان تامین‌اجتماعی (شستا) را برعهده دارد و به عنوان عضو علی البدل بازرسی کانون شما و همچنین عضو علی البدل شورایعالی کار، در رسانه‌های مختلف تحت عناوین جعلی عضو هیئت مدیره کانون شما و همچنین عضو شورایعالی کار مصاحبه‌می‌کنند با عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای و بیان نقطه‌ نظرات غیر علمی‌ و همراه‌ با توهین در حال پدید آوردن شرایطی است که اقدام متقابل به این اظهارات آنهم در این شرایط به نفع هیچ کس نخواهد بود.

تکرار مواردی از قبیل اعلام یکجانبه منتفی بودن افزایش دستمزد کارگران در رسانه‌ها آنهم در شرایطی که هنوز علیرغم اصرار ما در جلسات، هیچگونه تصمیمی در تایید یا رد آن صورت نگرفته، همچنین اعلام این نکته که در جلسات از دولت خواسته‌ایم که به کارگران سبد کالا بدهند، آنهم در شرایطی که نمایندگان قانونی کارگران بارها مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده‌اند وخواهان افزایش دستمزد هستند و نکات بی‌شمار دیگر که به علت سرگشاده بودن نامه از ذکر آنها خودداری می‌کنم، مواردیست که می‌تواند موجبات رفتار متقابل را فراهم آورده و به شکاف بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان شدت داده و بیش از پیش منجر به از بین رفتن اندک همکاری موجود شود.

در پایان اعلام می‌دارم که اینجانب از نوشتن این نامه هیچگونه هدفی جز اطمینان از اطلاع حضرتعالی واعضای محترم هیأت مدیره آن کانون از این رفتارها نداشته و اعتقاد دارم شما مختارید در صورتیکه این روش انتخاب شماست به آن ادامه دهید. صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

علی خدایی نماینده کارگران در شورایعالی کار

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

پیشنهاد عجیب یک نماینده مجلس/ خودروی کارکرده از افغانستان وارد کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هم اکنون با وجود اعمال تحریم ها و عدم امکان واردات خودروی صفر کیلومترمی توان خودروهای کم کارکرد را از کشورهایی مانند افغانستان وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *