خانه / اخبار / اخبار سیاسی / معافیت سربازی مدال‌آوران؛ درخواستی که اجابت فوری رهبر انقلاب را در پی داشت

معافیت سربازی مدال‌آوران؛ درخواستی که اجابت فوری رهبر انقلاب را در پی داشت

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار دفاعی  خبرگزاری تسنیم، دوم مهرماه امسال بود که مدال‌آوران کاروان ورزشی کشورمان در بازی‌های آسیایی جاکارتا با رهبر انقلاب دیدار کردند. در این دیدار که در فضایی صمیمانه برگزار شد، ورزشکاران فرصت پیدا کردند تا درخواست‌های خود را بدون واسطه با رهبر انقلاب در میان بگذارند.

دیدار مدال‌آوران بازی‌های آسیایی با امام خامنه‌ای

برخی از ورزشکاران می‌خواستند مدال خود را به رهبر انقلاب تقدیم کنند که ایشان با این درخواست موافقت کردند و فرمودند: “من این مدال‌ها را بعد از دو سه روز به خود شما برمی‌گردانم زیرا این مدال‌ها باید پیش خود شما باشد”.

در این بین اما برخی ورزشکاران درخواست متفاوتی داشتند. امیر حسین رهبر و علی پیروزخواه اعضای تیم واترپلو و روزبه ارغوان عضو تیم بسکتبال از رهبر انقلاب درخواست کردند تا ایشان تمهیداتی برای معافیت مدال‌آوران بازی‌های آسیایی از خدمت سربازی بیندیشند.

آیت‌الله خامنه‌ای نیز در پاسخ به این درخواست ورزشکاران فرمودند: من حرفی ندارم. باید برای همه شما فکری کنیم و ببینیم چه‌کار می‌شود کرد. شما هرجایی که باشید سرباز جمهور اسلامی و کشورتان هستید.

حالا پس از گذشت 43 روز از درخواست مدال‌آوران بازی‌های آسیایی جاکارتا از رهبر انقلاب، ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرمانده معظم کل قوا با معافیت تمامی مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و جهانی موافقت کردند.

موافقت رهبر انقلاب با معافیت مدال‌آوران جهانی و آسیایی از خدمت سربازی

بر اساس این اطلاعیه‌، از این پس تمامی ورزشکارانی که در مسابقات جهانی و آسیایی موفق به کسب رتبه‌ اول، دوم و سوم شوند مشمول مقررات سرباز قهرمان شده و از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

انتهای پیام/*

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

اصناف موظف به استفاده از صندوق مکانیزه فروش شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیه صاحبان مشاغل صنفی و غیرصنفی را موظف به ثبت نام در سامانه مؤدیان و استفاده از صندوق مکانیزه فروش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *