خانه / اخبار / اخبار بین الملل / مرکل: نمی‌خواستم دیگر صدراعظم شوم

مرکل: نمی‌خواستم دیگر صدراعظم شوم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنگلا مرکل که رهبر اتحادیه دموکراتیک مسیحی آلمان است، اواخر اکتبر اعلام کرد دیگر در ماه دسامبر به دنبال رهبری حزب یا پنجمین دور صدراعظمی تا سال ۲۰۲۱ نیست و ضرب‌الاجلی برای خودش برای خروج از عرصه سیاسی آلمان تعیین کرد. این تحولات پس از آن رخ می‌دهد که حزب مرکل در انتخابات ایالتی در هسن متحمل شکست شد. در همین حال اتحادیه سوسیال مسیحی که شریک ائتلافی مرکل است، ماه اکتبر در این ایالت شرقی متحمل بزرگترین شکست در نیم قرن گذشته شد.

مرکل در مجمع اقتصادی برلین گفت: در سال ۲۰۱۶ به این فکر می‌کردم که آیا نامزد پست صدراعظمی بشوم یا نه. واضح است که زمانی می‌رسد که تمایل برای دیدن افراد جدید یا تمایل سایر مکانیزم‌های تصمیم‌گیرنده نقشی ایفا می‌کنند و من … نمی‌توانم گلایه‌ای کنم که همه چیز سریع اتفاق افتاد.

سیاست مرزهای باز مرکل در سال ۲۰۱۵ که مجوز ورودی برای عبور مهاجران و پناهجویانی عمدتا از شمال آفریقا شد، شدیدا مورد انتقاد است. محبوبیت حزبی او در سال‌های پس از آن به شدت کاهش یافت و موجب از دست رفتن کرسی‌هایی در پارلمان فدرال سال ۲۰۱۷ شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

اردوغان: مصمم به ایجاد یکی از قوی‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای دنیا هستیم

رئیس جمهور ترکیه در مراسم بزرگداشت آتاتورک گفت: علیرغم حملات بدخواهان خارجی و داخلی، مصمم هستیم که برای قرار گرفتن در راه قدرتمندترین و مرفه ترین کشورهای دنیا گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *