خانه / اخبار / اخبار فرهنگی / مجموعه هشت جلدی آهوانه‌ها رونمایی می‌شود

مجموعه هشت جلدی آهوانه‌ها رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم جشن امضاء و رونمایی از مجموعه ۸ جلدی آهوانه‌ها، شامل مجموعه گفتارمتن‌های خودمانی رضوی همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی فردا دوشنبه ۲۸ آبان در کتابخانه و موزه ملک برگزار می شود. این مراسم با همکاری و به میزبانی کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

مجموعه ۸ جلدی «آهوانه‌ها» اثر محمدسادات اخوی است که در مجلداتی به نام‌های «خانه‌تکانی‌های آهو»، «آهوهای صحن آزادی»، «سقاخانه و آهوها»، «حرف‌های خودمانی آهوها»، «دلتنگی آهوهای بستِ ‌بالا»، «الفبای آهوهای بستِ پایین»، «نقارهزنی آهوها» و «عاشق شدن آهوها» سال گذشته توسط انتشارات به نشر منتشر شده است.

جلد اول این مجموعه «خانه‌تکانی‌های آهو» نام دارد که مجموعه نثرهای ادبی رضوی را شامل می‌شود و دریافت‌هایی اندک از بخش «زیارت‌نامه امام‌رضا(ع)» در کتاب مفاتیح‌الجنان به ‌پژوهش و قلم حاج‌شیخ‌عباس قمی(ره) را بیان می‌کند. «آهوهای صحن آزادی» جلد دوم این مجموعه و شامل گفتارمتن‌های رضوی است که به بیان درد دل‌هایی ناتمام با «امام‌رضا(ع)» می‌پردازد.

نویسنده در جلد سوم این مجموعه به نام «سقاخانه و آهوها» به روایت مجموعه داستانک‌های رضوی پرداخته که دریافت‌هایی کوچک از کتاب عیون اخبارالرضا(ع) به‌ پژوهش و قلم شیخ صدوق (ره) است و جلد چهارم این مجموعه نیز «گفتارمتن‌های خودمانی رضوی» است که توصیف‌هایی متفاوت از زائران مشهور «امام ‌رضا(ع)» را ارائه می‌کند و «حرف‌های خودمانی آهوها» نام دارد.

«دلتنگی آهوهای بست ‌بالا» هم جلد پنجم این مجموعه و شامل نثرهای ادبی رضوی و دریافت‌هایی از کتاب «بحارالانوار» است که به‌ پژوهش و قلم علامه محمدباقر مجلسی(ره) را بیان میکند و اخوی به عنوان نویسنده اثر در جلد ششم این مجموعه با نام «الفبای آهوهای بست پایین»، گفتارمتن‌های ادبی رضوی را روایت کرده است. جلد هفتم «نقاره‌زنی آهوها» نام دارد و به بیان مجموعه‌ای از داستانک‌های رضوی می‌پردازد که بر گرفته از خاطره‌های سفر مشهد «امام‌ رضا(ع)» است و «عاشق‌شدن آهوها» آخرین حاوی دوبیتی‌ها، رباعی‌ها و غزل‌هایی با محوریت «امام‌رضا(ع)» است.

مراسم رونمایی از این مجموعه فردا دوشنبه ۲۸ آبان از ساعت ۱۰ در کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

انسان بی‌نقص برای سومین بار به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «انسان بی‌نقص» نوشته مایکل سندل با ترجمه افشین خاکباز توسط نشر نو به چاپ سوم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *