خانه / اخبار / اخبار بین الملل / ماکرون: به سئوال «توقف ارسال سلاح به عربستان» پاسخ نمی‌دهم

ماکرون: به سئوال «توقف ارسال سلاح به عربستان» پاسخ نمی‌دهم

به گزارش خبرگزاری مهر به ننقل  از «فرانس ۲۴»، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه از پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص توقف ارسال تسلیحات به عربستان طفره رفت.

رئیس جمهوری فرانسه که برای شرکت در نمایش توان دفاع دریائی این کشور رفته بود، با پرسش خبرنگاران درباره درخواست آلمان از کشورهای اروپائی در اتحاد به منظور توقف ارسال سلاح برای ریاض مواجه شد.

وی درحالیکه عصبانیت در چهره داشت، این باره گفت: این مسأله با موضوع اکنون ما ارتباطی ندارد. هیج ربطی ندارد؛ لذا من به چنین سئوالی پاسخ نمی دهم. مردم بخواهند یا نخواهند، تا من در قدرت باشم، اوضاع به این نحو است.

جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در تاریخ دوم اکتبر بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه ناپدید شد. هر چند از همان ابتدا گزارش هایی در مورد شکنجه، قتل و مُثله شدن جسد وی در رسانه ها منتشر می شد اما ریاض مدعی بود که خاشقجی از کنسولگری خارج شده است. سرانجام در نتیجه فشارهای بین المللی عربستان روز شنبه ۲۸ شهریور (۲۰ اکتبر) به قتل خاشقجی اعتراف کرد.

در همین رابطه دیروز سه شنبه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، از عربستان خواست تا افراد بازداشت شده در خصوص قتل خاشقجی برای محاکمه به آنکارا تحویل داده شوند.

وی به بازداشت ۱۸ نفر در عربستان اشاره کرد و عنوان داشت که لیست اسامی افراد بازداشت شده در اختیار ترکیه قرار گرفته و مشخص شده که تعدادی از بازداشت شده ها همان هایی بوده اند که آنکارا به عنوان مظنون معرفی کرده بود. باید تمامی افرادی که به هر نحوی در این جنایت نقش داشته اند محاکمه شوند و نه فقط یک عده شخصیت های امنیتی.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

مخالفت مراکش با تحویل پسر پادشاه سابق عربستان به ریاض

بعد از بازداشت ده‌ها شاهزاده عربستانی در هتل ریتز کارلتون، مراکش با درخواست عربستان برای تحویل پسر ملک عبدالله بن عبدالعزیز مخالفت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *