خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / مالزی: نباید قربانی جنگ تجاری چین با آمریکا شویم

مالزی: نباید قربانی جنگ تجاری چین با آمریکا شویم

به گزارش ایسنا، لیم گوآن انگ، وزیر اقتصاد و دارایی مالزی به تازگی اعلام کرده است که این کشور هیچ گاه قصد ندارد  خود را وارد جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا کند و در این خصوص جانب‌داری کند چراکه هر دو کشور از بزرگترین شرکای تجاری مالزی به شمار می‌روند و نقش بسزایی در گردش چرخ اقتصاد و بازارهای تجاری این کشور دارند.

به نقل از وب سایت MalayMail ، وی در ادامه سخنان خود افزود مالزی نیاز دارد که در این جنگ تجاری سرمایه‌گذاران خود را در سایه امن یک پناهگاه قرار دهد تا آنها گرفتار تبعات و عواقب منفی آن نشوند چراکه در این صورت باید هزینه های هنگفتی را بپردازیم.

البته وی از تشریح سازوکار این تصمیم و اقدام مالزی برای جلب اعتماد سرمایه‌گذاران و تلاش برای کاهش تبعات منفی حاصل از جنگ تجاری آمریکا و چین خودداری کرده و در این باره جزئیاتی را به زبان نیاورده است.  

تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا در ماه مارس سال جاری میلادی پس از آن افزایش یافت که ترامپ تعرفه‌های وارداتی را بر فولاد و آلومینیوم اعلام کرد. از آن زمان تاکنون واشنگتن و پکن چندین دور تعرفه‌های تلافی جویانه علیه یکدیگر وضع کردند بطوری که رایزنی‌های تجاری دو جانبه تاکنون در متوقف کردن این جنگ تجاری ناکام بوده است.

بعد از آنکه رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، به بهانه حمایت از محصولات آمریکایی و تولید داخلی این کشور، دستور قانون تعرفه واردات کالاهای خارجی اعم از محصولات چینی را داد، اندکی بعد از شروع این جنگ تجاری، چین نیز در واکنش به آن، قانون افزایش تعرفه محصولاتی را که در کارخانه های مستقر در خاک ایالات متحده آمریکا ساخته می شوند را وضع کرد که به تبع آن، شرکت‌های بسیاری اعم از خودروسازان اروپایی که در این کشمکش‌های تجاری میان این دو کشور نقشی ندارند، نیز متحمل خسارات متعددی شده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

وزیر نیرو وارد مسکو شد

وزیر نیرو صبح امروز به منظور دیدار با مقامات دولتی روسیه و هماهنگی برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو جانبه در تهران وارد فرودگاه شرمتیوای مسکو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *