خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / فرمانده نهاجا: در بهینه‌سازی جنگنده‌ها‌یمان ‌نیازی به خارج نداریم/ تحریم‌ها ‌تأثیری بر ‌نیروهای مسلح نداشت‌

فرمانده نهاجا: در بهینه‌سازی جنگنده‌ها‌یمان ‌نیازی به خارج نداریم/ تحریم‌ها ‌تأثیری بر ‌نیروهای مسلح نداشت‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اهداف سفرش به خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به اینکه نیروی هوایی در این استان دارای یک پایگاه هوایی است لازم بود از بخش‌های مختلف این مرکز سرکشی کنیم.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی براساس برآورد‌‌ از تهدیدات ‌آمایش سرزمینی ‌را اجرایی می‌کند، افزود: براساس برآورد تهدیدات، در شرق کشور باید فعالیت خود را بیشتر کنیم و نیروی هوایی به‌دلیل تحرکات زیادش، باید در پایگاه‌های مستقر در منطقه‌، پوشش خود را افزایش دهد‌.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ‌وظیفه نیروهای مسلح به‌ویژه هوایی ارتش را تأمین امنیت مردم منطقه دانست و تصریح کرد: در این راستا تمام تلاش خود را برای انجام وظایف و تأمین امنیت منطقه به‌کار گرفته‌ایم.‌

امیر نصیرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در 6ماهه نخست جنگ، نیروی هوایی به‌تنهایی در برابر تهاجم دشمن ایستادگی کرد، گفت: در شش‌ماهه نخست جنگ تحمیلی نیروی هوایی ایران، اقتصاد جنگ عراق را از کار انداخت و سبب شد حرکت آنها کند شود.

وی با بیان اینکه نیروی هوایی ‌بر حسب وظیفه و ابلاغ فرماندهی در تمامی رویدادها حضور فعال دارد، خاطرنشان کرد: ‌‌‌سربازان جبهه جنگ سخت هستیم اما از جنگ نرم غافل نیستیم و همزمان در میدان نبرد با جنگ نرم نیز حضور داریم.‌

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان تأکید کرد: در ‌40 سال گذشته جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه نیروهای مسلح به‌انحای مختلف توسط دشمن تحریم شده، اما آنان باید بدانند این تحریم‌ها بحمدالله هیچ تأثیری بر ملت و نیروهای مسلح نداشته است.

وی با ابراز اینکه ‌این تحریم‌ها سبب شد‌ در ‌40 سال گذشته ‌تجربه‌های گرانبهایی کسب کنیم”، اظهار داشت: نیروهای مسلح گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا‌ امام خامنه‌ای هستند ‌و با تدابیر و رهنمودهای معظم‌له، ‌در توانمندی، ارتقا و بهینه‌سازی جنگنده‌ها‌ ‌هیچ نیازی به خارج از ‌کشور نداریم.

آیت‌الله عبادی: نیروی هوایی بعد از 40 سال همچنان پای ارزش‌های نظام ایستاده است

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی با بیان اینکه نیروهای مسلح و عموماً ارتش جمهوری اسلامی یک کلمه طیبه است اظهار داشت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی السابقون هستند و در یک شرایط زمانی که آینده آن مبهم بود توانستند خوب ظاهر شوند.

وی با بیان اینکه سیستم حکومتی طاغوت مورد پشتیبانی غرب و شرق بود و فردای آن مشخص نبود که چه خواهد شد اضافه کرد: نیروهای هوایی ارتش در این چنین شرایطی وارد فضا شدند که اگر آنچه واقع شد رخ نمی‌داد همه هستی به باد می‌رفت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در آن شرایط نیروی هوایی با امام خمینی(ره) بیعت کرد و از آن زمان تاکنون که 40 سال سپری می‌شود این نیرو پای ارزش‌های خود همچنان ایستاده است.

عبادی با یادآوری اینکه خطرناک‌ترین صحنه‌های تهاجمی از نوع هوایی است و تهاجمات هوایی امروز دفعی است و نیروی هوایی جایگاه خاص و ویژه‌ای از جهت تأمین امنیت جامعه دارد، ادامه داد: در شرایط امروز جامعه اگر نیروهای مسلح دچار کوچکترین سستی شود دشمن هیچ مهلتی به ما نمی‌دهد.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: آنچه مهم است این است که باید فکر تعرض را از دشمن بگیریم و تلاش‌هایی که در این مدت از طرف نیروهای مسلح صورت گرفته ستودنی است و وقتی دشمن برای ما حرف از مذاکره می‌زند و شرط و شروط می‌گذارد اینها همه نشانه ترس است و جز این نمی‌تواند باشد.

انتهای پیام/ش*

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

وزیر نیرو وارد مسکو شد

وزیر نیرو صبح امروز به منظور دیدار با مقامات دولتی روسیه و هماهنگی برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو جانبه در تهران وارد فرودگاه شرمتیوای مسکو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *