خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / عرضه ذرت دانه‌ای در قالب گواهی سپرده کالایی از فردا در بورس کالا

عرضه ذرت دانه‌ای در قالب گواهی سپرده کالایی از فردا در بورس کالا

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، معاملات محصول ذرت دانه‌ای مشمول ماده ٣٣ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در استان‌های کرمانشاه، فارس و خوزستان از فردا(5 آذرماه) در بورس کالای ایران آغاز می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، اولین عرضه ذرت دانه‌ای از استان کرمانشاه از محل انبار “دانه طلایی ذهاب” با نماد “ذرت٩٧١٢ن٩٦ “صورت می‌گیرد و نمادهای دیگر این استان و سایر استان های مذکور، به موازات پذیرش انبارها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ذرت در صدر واردات کالاهای اساسی/ افزایش 22 درصدی واردات دانه روغنی

محل تحویل محصول خریداری شده، انبارهای مورد پذیرش بورس کالای ایران در استان های اعلام شده است که خریدار ملزم است انبار مورد نظر خود را در فرم ثبت سفارش درج کند. این در حالی است که هزینه انبارداری از ابتدای روز تقویمی پس از روز معامله برعهده خریدار است و به میزان ٣ ریال به ازای هر کیلوگرم در روز محاسبه خواهد شد که در هنگام تحویل محصول از انبار باید به صورت یکجا و نقدا توسط خریدار با انباردار تسویه شود.

سررسید انبار در تاریخ 28 اسفند 97 بوده و حداکثر زمان نگهداری کالا تا سررسید نماد انبار است و خریدار باید ظرف مدت ٣ روز تقویمی پس از معامله، محصول را از انبار حمل و خارج کند که در غیر این صورت پس از گذشت مهلت ٣ روزه حمل از انبار، افت وزنی به صورت ماهانه یک درصد (به ماخذ روزانه یک سی ام درصد) و حداکثر تا سقف ٣ درصد افت اعمال خواهد شد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

افزایش شدید قیمت اجاره مسکن صدای وزیر راه را درآورد

وزیر راه و شهرسازی گفت: در تعیین نرخ اجاره بهای مسکن انجمن‌های صنفی و تشکل‌ها مدیریت درستی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *