خانه / اخبار / اخبار سیاسی / سلیمی: برخی از مدیران چند سِمَتی، از مسئولیت‌های خود بی‌خبر هستند

سلیمی: برخی از مدیران چند سِمَتی، از مسئولیت‌های خود بی‌خبر هستند

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره حضور جوانان در سمت های مدیریتی کشور، بیان‌ کرد: با تصویب”قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان” از سوی مجلس یک جراحی بزرگی در سیستم مدیریتی کشور اتفاق افتد. دولت نیز باید از مدیران جوان‌تر در حوزه اجرایی کشور استفاده کند چراکه دست دولت در این زمینه بازتر است.

وی در ادامه‌، اظهار کرد: باید با استفاده از مدیران جوان‌تر شادابی را به مدیریت کشور باز گرداند. البته جوانگرایی به معنای کنار گذاشتن افراد متخصص و با تجربه نیست،‌ بلکه ما به دنبال ایجاد تناسب سنی در مدیریت کشور هستیم و باید از افراد با تجربه و همچنین افراد جوان با یکدیگر در مدیریت کشور بهره ببریم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه‌ داد: وزرا و مدیران کلان کشور باید جوانگرایی را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم از ظرفیت جوانی که در کشور وجود دارد به نحو احسن استفاده کنیم. در کنار جوانی باید تعهد و تجربه نیز دیده شود.

به گفته سلیمی، بهترین راهکار این است که از افراد بازنشسته که دارای تجربیات بی نظیری هستند که حاصل فعالیت‌های شخصی آنهاست و در هیچ کتاب آکادمیکی وجود ندارد به عنوان مشاور در کنار افراد جوان تر استفاده شود.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه‌ با اشاره به برخی از مدیران که دارای بیش از ۱۰ سمت اجرایی هستند، بیان‌ کرد: گاهی اوقات برخی از افراد دارای تعداد متعددی سمت هستند که شاید اگر از خود این افراد نیز سوال شود که چه سمت‌هایی دارید خودشان نیز به طور کامل از سمت‌ها و مسئولیت‌هایشان خبر نداشته باشند. 

سلیمی تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری به دنبال جوانگرایی هستند، این افراد باید با الگوگیری از مقام معظم رهبری از مسئولیت های متعدد خود استعفا دهند و اجازه دهند افرادی که دارای وقت و انرژی بیشتری هستند زمام امور را در دست بگیرند.

وی در پایان گفت‌: مجلس شورای اسلامی با نپذیرفتن مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان جلوی هر گونه سوءاستفاده‌ای را از قانون منع به کارگیری بازنشستگان گرفت.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

گفت‌وگو| محسن هاشمی رفسنجانی: سران اصلاحات اراده‌ای برای تشکیل «پارلمان اصلاحات» ندارند

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی که درباره تشکیل پارلمان اصلاحات زده می‌شود، گفت: رهبران جریان اصلاحات اراده‌ای برای تشکیل پارلمان اصلاحات ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *