خانه / اخبار / اخبار سیاسی / سرسنگی: حضور مسئولان در دانشگاه‌ها کم است

سرسنگی: حضور مسئولان در دانشگاه‌ها کم است

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در نشست خبری صبح امروز با اشاره به اهمیت روز 16 آذر روز دانشجو اظهار داشت: 16 آذر یکی از روزهای مهم تقویم جمهوری اسلامی است و چند ویژگی دارد. هویت انقلاب ما هویت استعمارستیزی و ایستادگی در برابر دشمنان است، زمانی دانشجویان دانشگاه تهران با خون خودشان این حماسه را آفریدند که خیلی از ما با موضوع انقلاب و امام و رهبری حتی آشنا هم نبودیم. 

وی با بیان اینکه 16 آ‌ذرماه با هویت دانشجویی پیوند خورده است،گفت: دانشجویان روز 16 آ‌ذر شور و حال دیگری دارند و امیدواریم امسال نیز دانشجویان و تمام کسانی که به نوعی در جامعه دانشجویی فعال هستند با گرامیداشت 16 آ‌ذر یکبار دیگر فریاد حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی را به گوش مردم جهان برسانند.

سرسنگی با تاکید بر اینکه دانشجویان پای آرمان‌های انقلاب اسلامی، نظام و اطاعات از مقام معظم رهبری ایستادند و اجازه نمی‌دهند، دستاوردهای انقلاب پایمال شود،گفت: امسال 16 آذر در چهلمین سال انقلاب است و قطعا یاوه‌گویی‌هایی دولتمردان آمریکایی که گفته‌اند ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب را نمی‌بیند، مشخص می‌شود. ایران بسیار بزرگتر از آن است که دشمن بتواند انقلاب اسلامی را منحرف کند. 

برنامه‌های 16 آذر دانشگاه تهران؛ از دعوت سردار سلیمانی تا “قالیباف” و “عارف”
دیوان عدالت|ابطال مصوبه تبعیض‌آمیز دانشگاه تهران درباره خانواده اعضای هیئت علمی
برگزاری نشست شهدای ترکیه در دانشگاه تهران

وی افزود: در این بین، یک هشدار مهم نیز وجود دارد و آن ضرورت وفاق بین سلیقه‌های سیاسی مختلف است. هرچه دشمن هجمه را بیشتر می‌کند ما باید به هم نزدیک‌تر شویم.

وی گفت: تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران از مسئولان بسیاری دعوت کرده است تا در مراسم روز دانشجو در دانشگاه حضور یابند ولی کمتر پیش می‌آید که میزبان مسئولین باشیم. به نظر در 40 ساله دوم انقلاب باید حضور مسئولان در دانشگاه در دستور‌کار قرار گیرد. 

سرسنگی درباره اینکه نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از رؤسای مجلس و قوه قضائیه برای حضور در دانشگاه دعوت کرده است، گفت: از این مسئله اطلاعی ندارم ولی دانشگاه تهران آمادگی دارد، میزبان رؤسای قوه قضائیه و قوه مقننه باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اضافه کرد: به عقیده من حضور مسئولان، وزرا، معاونان دستگاه‌ها و وزرا در دانشگاه‌ها کم است. دانشجویان انتظار دارند مسئولان بیشتر به دانشگاه بیایند، هر چه رابطه مسئولان با دانشجویان بیشتر شود سوء تفاهم‌ها برطرف می‌شود. مسئولان از دانشگاه انتظار دارند که مرکز فکر و الگوپرداز باشد ولی حاضر نیستند با دانشگاه ارتباط مستقیم داشته باشند. ما در دانشگاه تهران اعلام آمادگی می‌کنیم که از مسئولان در این دانشگاه میزبانی کنیم.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

مرز خسروی باید با همکاری عراق بازگشایی شود/کولبری موردتاییدمانیست

معاون اول رئیس‌جمهور با بیام اینکه کولبری کاری سخت و طاقت فرساست که مورد تایید ما نیست،گفت: دولت برای حفظ کرامت مرزنشینان برنامه‌های خوبی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *