خانه / اخبار / اخبار بین الملل / سخنگوی وزارت کشور افغانستان وضعیت امنیتی قندهار را تشریح کرد

سخنگوی وزارت کشور افغانستان وضعیت امنیتی قندهار را تشریح کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع، محمدنجیب دانش سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز شنبه  در جریان سخنانی اظهار داشت که وضعیت امنیتی در ولایت قندهار که روند برگزاری انتخابات پارلمانی در آن هم اکنون نیز در جریان است، خوب بوده و حدود ۶ هزار نیروی امنیتی وظیفه تامین امنیت مراکز رای گیری را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۵هزار نیروی امنیتی در قندهار آماده تامین امنیت هستند، تصریح کرد: علاوه بر این تعداد، حدود ۶ هزار پلیس به صورت مستقیم وظیفه تامین مراکز رای‌گیری را برعهده دارند.

لازم به ذکر است انتخابات پارلمان افغانستان در ولایت قندهار این کشور که به دلیل کشته شدن ژنرال عبدالرازق فرمانده پلیس این ولایت به مدت یک هفته به تعویق افتاده بود، صبح امروز آغاز شد.

گفتنی است انتخابات پارلمانی افغانستان به غیر از ولایت های غزنی و قندهار در دیگر مناطق این کشور طی روزهای ۲۱-۲۰ اکتبر برگزار شد و نتایج آن روز ۲۰ دسامبر اعلام خواهد شد.

طبق قانون انتخابات افغانستان ۶۸ صندلی از ۲۵۰ کرسی پارلمان به زنان، ۱۰ تا به اقوام و عشایر، از جمله کوچ‌نشینان و یکی هم به اقلیت ۳۰۰ هزار نفری سیک‌های این کشور اختصاص داده شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

مخالفت مراکش با تحویل پسر پادشاه سابق عربستان به ریاض

بعد از بازداشت ده‌ها شاهزاده عربستانی در هتل ریتز کارلتون، مراکش با درخواست عربستان برای تحویل پسر ملک عبدالله بن عبدالعزیز مخالفت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *