خانه / اخبار / اخبار بین الملل / سازمان ملل: ارسال کمک به اردوگاه الرکبان سوریه با موانعی روبه‌رو است

سازمان ملل: ارسال کمک به اردوگاه الرکبان سوریه با موانعی روبه‌رو است

به‌ گزارش ‌ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدوی عبدربه بارود، مسئول دفتر سازمان ملل در دمشق اظهار کرد: کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه مشترک سازمان ملل و جمعیت هلال احمر سوریه برای اردوگاه الرکبان به دلایل امنیتی و لجستیک با موانعی رو به رو شده است.

وی افزود: سازمان ملل همچنان برای کمک رسانی به ۵۰ هزار شخصی که در شرایط بسیار بدی در این منطقه حضور دارند، آماده است.

ده‌ها هزار سوری در سه سال گذشته از مناطق درگیری در این کشور به اردوگاه الرکبان واقع در مرزهای سوریه ــ اردن گریخته‌اند. این اردوگاه در منطقه تحت کنترل نیروهای آمریکایی واقع است. برخی منابع در سازمان ملل اعلام کردند شرایط موجود در این منطقه موجب مرگ دست کم ۱۲ تن در هفته‌ گذشته شده است. در اردوگاه الرکبان بیش از ۵۰ هزار تن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، ساکن هستند.

عقبه عبدالله، مسئول این اردوگاه، گفت‌: سازمان ملل همکاری خوبی با ما دارد اما احتمالا تاخیر در رسیدن این کاروان امدادی به دلیل شرایط جوی و توفان شن است. به‌ هر حال دلیل این تاخیر طی امروز یا فردا مشخص خواهد شد.

اردوگاه الرکبان در داخل منطقه حائلی که نیروهای آمریکایی ایجاد کرده‌اند، واقع شده است. دمشق تاکید دارد آمریکا این اراضی را اشغال کرده است و آنها را به پناهگاهی امن برای شبه نظامیان تبدیل کرده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

شمارش معکوس برای «کودتای سفید» در عربستان سعودی/ احتمال پادشاهی شاهزاده احمد

یک منبع موثق سعودی تأکید کرد که شاهزاده احمد گفته است که می‌خواست برای مدتی طولاتی در لندن اقامت داشته باشد. ولی بازگشت ناگهانی وی نمی‌تواند بدون انجام «ترتیباتی» انگلیسی و آمریکایی جهت تغییر ساختار قدرت در ریاض از طریق «کودتای سفید» صورت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *