خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / دستگاه GPS باند سارقان حرفه‌ای خودرو را لو داد

دستگاه GPS باند سارقان حرفه‌ای خودرو را لو داد

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه شمس الدین  میرزکی دراین‌باره گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در منطقه شرق تهران، پرونده‌ای مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» تشکیل شد و برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 

وی افزود: با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره بیستم اطلاع پیدا کردند که مالباخته به‌صورت جداگانه نسبت به نصب دستگاه GPS روی خودرو شخصی اش اقدام کرده است که بلافاصله با بهره‌گیری از این سیستم محل خودرو مسروقه در داخل یک باغ در شهرستان بومهن شناسایی شد و کارآگاهان اداره بیستم با اخذ نیابت قضایی به این محل مراجعه و ضمن کشف و توقیف خودرو مسروقه اقدام به دستگیری فردی بنام یاسر  ۳۰ ساله کردند.

میرزکی با اشاره به بازجویی از متهم گفت: یاسر در اعترافاتش با معرفی یکی از سارقان سابقه‌دار در زمینه سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو به نام «سعید» گفت که خودرو مسروقه را از او دریافت کرده است. در ادامه سعید نیز در شهرستان بومهن دستگیر و به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. 

به گفته وی سعید پس از دستگیری در اعترافاتش اظهارکرد که تاکنون بیش از ۱۰۰ فقره خودرو اعم از پژو ۴۰۵ ، پژو پارس ، سمند ، پراید و … را سرقت و پس از باز کردن لوازم خودرو اعم از باطری ، رادیو پخش ، سیستم صوتی ، کامپیوتر خودرو ( ای سی یو ) و … ، خودروهای مسروقه را در  مکان‌های خلوت رها کرده است . 

وی اضافه کرد: سعید در ادامه اعترافاتش عنوان کرد که اموال مسروقه را به واسطه یکی از دوستانش به نام «حبیب» و از طریق سایت «دیوار»به فروش رسانده است که حبیب نیز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش مقادیر قابل دیگری از اموال مسروقه متعلق به انواع خودروها کشف شد. 

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با توجه به دستگیری متهمان و اعترافات جدید به دست آمده از آنان تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی از سوی این گروه از سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

منافع ملی ایران و افغانستان نباید قربانی جریان‌سازی‌های سیاسی شود

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در دیدار با هیئت رسانه‌ای افغانستان، توسعه دیپلماسی رسانه‌ای را اولویت ایران در حوزه فرهنگ عنوان کرد و گفت: منافع ملی دو کشور نباید قربانی جریان‌سازی‌های سیاسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *