خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / خبر جدید از بودجه ۹۸/ پیش‏‎بینی درآمد ۲۶ هزار میلیارد تومانی گمرکی

خبر جدید از بودجه ۹۸/ پیش‏‎بینی درآمد ۲۶ هزار میلیارد تومانی گمرکی

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس اعلام دولت، لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در روز پنج‌شنبه این هفته توسط حسن روحانی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود. بر این اساس برخی ارقام بودجه از جمله نرخ فروش نفت، نرخ تسعیر دلار، درآمدها از قبلی درامدهای مالیاتی و گمرکی و همچنین هزینه های جاری دولت از جمله اعداد کلیدی بودجه به شمار میروند.

آخرین اخبار از لایحه بودجه 98  از تعیین درآمد 26 هزار میلیاردی تومانی گمرک از محل وصول حقوق و عوارض گمرکی خبر می دهد. این در حالی است که در سال جاری قانون بودجه 97 درامد 29 هزار میلیارد تومانی را برای گمرک در نظر گرفته بود. گفتنی است قسمت عمده کاهش درآمد در نظر گرفته شده برای گمرک به حذف حقوق و عوارض گمرکی از محل مالیات واردات خودرو مرتبط است.

در قانون بودجه سال جاری درآمد از محل مالیات واردات خودرو حدود 2 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با ممنوعیت واردات خوردو از خرداد ماه عملا وصول کامل این ردیف درآمد بودجه ای دور از انتظار به نظر میرسد.

تداوم ممنوعیت واردات خودرو در سال آینده

گفتنی است، اطلاعات اولیه از لایحه بودجه 98 که ممکن است در لحظات آخر با تغییراتی همراه شود نشان میدهد درامدهای مالیاتی سال 98 حدود 114 تا 115 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

پیشنهاد عجیب یک نماینده مجلس/ خودروی کارکرده از افغانستان وارد کنیم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هم اکنون با وجود اعمال تحریم ها و عدم امکان واردات خودروی صفر کیلومترمی توان خودروهای کم کارکرد را از کشورهایی مانند افغانستان وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *