خانه / اخبار / اخبار بین الملل / توقف عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک علیه داعش در شرق فرات

توقف عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک علیه داعش در شرق فرات

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نیروهای سوریه دموکراتیک در بیانیه‌ای اعلام کردند که ترکیه تهدیدها و حملات خود در مرزها در شمال سوریه را پس از سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در پی نشست چهارجانبه سران در استانبول  تشدید کرد.

نیروهای سوریه دموکراتیک تاکید کردند که ترکیه سه شنبه شب به حملات مستقیم به گذرگاه مرزی شهر تل أبیض ادامه داد و نیروهای سوریه دموکراتیک این حملات را به منزله حمایت مستقیم ترکیه از داعش به حساب می‌آورند.

نیروهای سوریه دموکراتیک عنوان داشتند: ما به اطلاع افکار عمومی جهانی می‌رسانیم که این هماهنگی مستقیم میان حملات ارتش ترکیه در شمال و حملات داعش در جنوب علیه نیروهای ما منجر به توقف موقت نبرد ما برای بیرون راندن تروریسم شده است که نیروهای ما در آخرین مقر داعش در حال انجام آن بودند. ادامه این حملات باعث توقف بلند مدت عملیات نظامی علیه داعش خواهد شد.

نیروهای سوریه دموکراتیک از جامعه بین الملل نیز خواستند تا اقدامات “تحریک آمیز” ترکیه را محکوم کند و ائتلاف بین المللی نیز موضع قاطعانه‌ای برای باز داشتن ترکیه از این تعدی‌ها نشان دهد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

روسیه روی پیروزی طالبان در افغانستان قمار می‌کند

به گفته تحلیلگران، گرچه دو طرف تکذیب می‌کنند اما این احتمال وجود دارد که روسیه از طریق میانجی‌هایش سلاح به دست گروه طالبان می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *