خانه / اخبار / اخبار سیاسی / تلاش برخی مدیران وزارت ورزش برای منتفی شدن استیضاح سلطانی‌فر

تلاش برخی مدیران وزارت ورزش برای منتفی شدن استیضاح سلطانی‌فر

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، طی چند روز گذشته جمعی از نمایندگان، طرح استیضاح مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان را در مجلس تدوین و به هیئت‌رئیسه پارلمان تقدیم کردند.

استیضاح سلطانی‌فر به هیئت رئیسه‌ مجلس تقدیم شد

این طرح که در سه محور عدم توجه به رسالت این وزارتخانه به مسائل جوانان و عدم اجرایی مصوبات مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه، عدم تعادل پایدار توزیع امکانات ورزشی در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور و تا عدالتی در تقسیم بودجه ورزشی به شهرستان‌ها و استان‌ها و علت به  تأخیر افتادن و واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تدوین شده است هم اکنون حدود 15 امضا دارد.

اما امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس در راهروهای پارلمان زمزمه‌های درباره اینکه در چند روز گذشته برخی از مدیران وزارت ورزش و جوانان با تماس با برخی از نمایندگانی که این طرح را امضاء کردند خواستار بازپس‌گیری  امضاهای آنها شدند.

همچنین در راهروهای پارلمان زمزمه‌های به گوش می‌رسید که برخی از نمایندگان پس از کلید خوردن طرح استیضاح وزیر ورزش  رفت‌و آمدهایی به وزارت ورزش داشتند.

بدعتی که در مجلس دهم گذاشته شد؛ استیضاح،امضاء و پس گرفتن امضاء

 اگر چه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس طرح سوال و استیضاح  ابزارهای نظارتی نمایندگان برای نظارت بر دستگاه‌های مختلف کشور است اما در چند وقت اخیر نمایندگان با نیت‌های مختلف طرح استیضاح برخی از وزرا را تدوین و پس از مدتی با پس گرفتن امضاهای خود این طرح را از دستورکار پارلمان خارج کردند.

کلید خوردن استیضاح وزیرکشور، علوم و آموزش و پرورش از این دست نمونه‌هایی است که در مقاطعی با طی شدن روند استیضاح و تقدیم شدن به هیئت‌رئیسه پارلمان، به یکباره با پس‌گیری امضاها از سوی نمایندگان این طرح ‌ها به دست فراموشی سپرده شد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم‌پوشی کند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان ضرورت الحاق و یا عدم الحاق به کنوانسیون یا معاهده‌ای نظیر CFT را تعیین نمی‌کند، بلکه فقط درباره انطباق آن با شرع یا قانون اساسی آن نظر می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *