خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / تشکر فارغ‌التحصیلان مدارس سمپاد از شورای عالی انقلاب فرهنگی

تشکر فارغ‌التحصیلان مدارس سمپاد از شورای عالی انقلاب فرهنگی

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمعی از فارغ‌ التحصیلان مدارس سمپاد در قدردانی از اهتمام ویژه “شورای عالی انقلاب فرهنگی” در حفظ سمپاد و احیاء “سازمان ملّی پرورش استعدادهای درخشان” نامه‌ای را ارسال کرده‌اند.

در نامه آنها آمده است:

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مهر 95/ آنچه نگاه به نخبگان را به عنوان یک فریضه، به‌عنوان یک واجب غیرقابل اجتناب بر همه مسئولان لازم می‌کند یک هدف بزرگ است. با این هدف، حتما باید نگاه به نخبگان، یک نگاه جدی، عملیاتی، دلسوزانه و پیگیر باشد. من از این مسئله سمپاد- این سازمان ملّی پرورش استعدادهای درخشان- نگرانم. گزارش‌هایی که به من می‌رسد، گزارش‌های خرسند کنند‌ه‌ای نیست این سمپاد خیلی مهم است. این کار خیلی مهمّی است.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، اردیبهشت 97/ مقامات مسئول باید به صورت همه‌جانبه به مسئله تیزهوشان و نخبگان نگاه کنند. کاری کنند که مسئله تیزهوشان به معنی واقعی کلمه دنبال بشود.

به حول و قوه الهی، با عنایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و حمایت‌های مدبّرانه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، اساس‌نامه “سازمان ملّی پرورش استعدادهای درخشان” در “شورای عالی انقلاب فرهنگی” به تصویب رسید.

عزم راسخ و اهتمام ویژه و ثمربخش نخبگان کلان فرهنگی کشور در “شورای عالی انقلاب فرهنگی” قوّت قلب و نقطه عطف “حفظ” و “احیاء” سمپاد، مرحله اول شناسایی و تربیت نخبگان آینده کشور شد. این اقدام راهبردی و تاریخی در سیاست‌گذاری نقطه آغاز مسیر زندگی نخبگانی استعدادهای درخشان، که نقطه اتکاء چرخش چرخه‌های نخبگانی کشور خواهد بود را می‌ستاییم و قدر می‌نهیم.

از خداوند متعال، توفیقات روزافزون برای آن بزرگان در احیاء تمدّن ایرانی – اسلامی را خواستاریم.  امید آن که نقش مؤثری در تربیت و جذب نسلی داشته باشیم که فتح فرداهای ایران عزیزمان در دستان آنان خواهد بود.

امید آن که با سیاست‌گذاری و حمایت آگاهانه بتوانیم ضامن آینده توام با عزّت، اقتدار و پرچم‌داری جهان اسلام باشیم و نقش مؤثری در ارتقاء آرمان‌های بشری داشته باشیم.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

هنوز خبری از موج آنفلوآنزا نیست

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت بروز و شیوع آنفلوآنزا در کشور، گفت: خوشبختانه هنوز موج نخست آنفلوآنزا شروع نشده، اما با سردتر شدن هوا باید منتظر همه‌گیری آنفلوآنزا باشیم و بر همین اساس رعایت نکات بهداشتی بسیار اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *