خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / تحریم‌های ضدایرانی به اقتصاد اروپا آسیب می‌زند

تحریم‌های ضدایرانی به اقتصاد اروپا آسیب می‌زند

به گزارش ایسنا، ایگور سچین که از سال ۲۰۱۴ در لیست سیاه اشخاص تحت تحریم آمریکا قرار گرفته است، در سخنرانی که در کنفرانس اقتصادی اوراسیا در ورونای ایتالیا داشت، از تحریم‌های یکجانبه علیه کشورها انتقاد کرد و گفت چنین تحریم‌هایی به ابزار متداول در دستان یک کشور تبدیل شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، سچین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و خروج شرکتهای اروپایی از پروژه‌های ایرانی به منظور اجتناب از مواجهه با تحریم‌های ثانویه، گفت: پیش از این ما شاهد خروج توتال از پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی، یکی از بزرگترین پروژه‌های گازی جهان، با ضرر قابل توجه بودیم. تاثیر امتناع همکاری شرکت‌های اروپایی با شرکای ایرانی ممکن است جدی ترین پیامدها را برای اقتصاد اروپایی داشته باشد.

در این بین، رویترز به نقل از سه دیپلمات اروپایی نوشت: اتحادیه اروپا سرگرم کار برای ایجاد مکانیسم پرداختی برای تجارت با ایران است و این مکانیسم باید از نظر قانونی تا چهارم نوامبر که تحریم‌های آمریکا علیه ایران آغاز می‌شود، آماده شود اما در واقع این مکانیسم تا اوایل سال ۲۰۱۹ عملیاتی نخواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

عدالت عمومی در سایه‌ی دولت هوشمند ایرانی

دولت هوشمند که می‌تواند بهره‌مندی از خدمات الکترونیکی را برای شهروندان ایجاد ‌کند، در شکل‌گیری امنیت و عدالت عمومی هم موثر خواهد بود و استفاده هر خانوار مستقر در ایران از حداقل یک خدمت دولت الکترونیکی در سال هم یکی از اهداف خدمات دولت الکترونیکی اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *