خانه / اخبار / اخبار فرهنگی / به تئاتر مسجدی بیشتر توجه کنید

به تئاتر مسجدی بیشتر توجه کنید

به گزارش ایسنا، «سعید سعادتی» در جریان سفر به استان با حضور در لوکیشن اجرای تئاتر عاشورایی «آزادراه» کانون فرهنگی هنری حضرت رقیه(س) یزد، اظهار کرد: استقبال کم‌نظیر مردم از تئاتر هنری و مسجدی پیامی برای مسوولان هنری کشوری است.

وی افزود: این تئاتر مسجدی به نوعی توانسته تئاتر حرفه‌ای را با تئاتر صحنه‌ای ترکیب کند؛ به گونه‌ای که هر مخاطبی خود را در صحنه حس می‌کند و به صورت میدانی است.

سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: این استقبال پرشور مردمی و برگزاری چند سانس در یک شب می‌تواند پیامی برای مسوولان هنری کشور باشد که بیشتر توجه به تئاتر مسجدی و مذهبی  داشته باشند.

سعادتی تصریح کرد: این تئاتر به گونه‌ای راه را به افرادی که گذشته را انکار می‌کنند نشان می‌دهد و به نوعی پیوند بین عاشورا و اکنون است.

این مسوول ادامه داد: استفاده از بازیگران مختلف در این تئاتر می‌تواند از ویژگی‌های دیگر باشد به نحوی که استفاده از خردسال و بانوان می‌تواند ارتباط خوبی را با مخاطب برقرار کند و هر گروه سنی را نیز به درون خود بکشاند.

سرپرست معاونت فرهنگی ستاد عالی کانون‌های مساجد خاطرنشان کرد: این تئاتر نشان داد که می‌توان با کمترین امکانات کارهای فاخر و ارزشمند هنری و مسجدی تولید کرد و مخاطبان را به خود جذب کرد.

سعادتی اظهار کرد: ویژگی دیگر این تئاتر در هم آمیختن مخاطبان مختلف بود به گونه‌ای که می‌توان از آن به عنوان مخاطبان رنگین کمان نام برد که قشرهای مختلف را به سمت خود کشانده است.

وی در پایان گفت: ما از فعالیت‌های کانون حضرت رقیه (س) و دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد تشکر می‌کنیم و همچنین معتقدیم که با حمایت‌های نهادهای مختلف مانند شورای شهر می‌توان این کارها را به عنوان الگویی در سطح کشور معرفی کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

داستان پزشک خیّر گرگانی در مستند «خانم طبیب»

خانم دکتر میربهبهانی پزشک شناخته شده گرگانی است. او توانسته به نوعی بیماران شهر را در درمان هموفیلی و تالاسمی نسبت به حضور در استان‌ها و شهرهای بزرگ خودکفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *