خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / انقلاب همان نگاهی که به مناطق شیعه‌نشین داشته به مناطق سنی‌نشین هم داشته است

انقلاب همان نگاهی که به مناطق شیعه‌نشین داشته به مناطق سنی‌نشین هم داشته است

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛مولوی دکتر اسحاق مدنی در سی و دومین نشست “شنبه‌های انقلاب ” با موضوع  وحدت مذاهب اسلامیکه در دبیرخانه شورای نمایندگان ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد، اظهار کرد: یکی از خدمات مهم جمهوری اسلامی ایجاد وحدت و برادریدر مناطق اهل سنت و تشیع بوده است.

وی با بیان اینکه دشمنان امروز جمهوری اسلامی نیمه خالی لیوان را بزرگ می‌کنند و درصدد اختلاف بین شیعه و سنی هستند، گفت: این یک بی‌انصافی است که ما خدمات انقلاب را نگوییم و ما باید نیمه پر لیوان را هم ببینیم و دستاوردهای انقلاب در مناطق اهل سنت زیاد بوده است.

مدنی تاکید کرد: به اعتقاد من آنچه که در طول این چهل سال در مناطق سنی‌نشین صورت گرفته است در مناطق شیعه‌نشین صورت نگرفته است و این نشان‌دهنده توجه عظیم جمهوری اسلامی به اهل سنت است.

وی همچنین افزود: در زمان انقلاب کارهای جهادی در مناطق سنی‌نشین توسط جوانان شیعه صورت گرفت اما این جوانان جهادی توسط عوامل کور‌دل بیگانه ترور شدند و هدف این عوامل دور کردن شیعیان از اهل سنت بوده است.

نماینده سابق اهل سنت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قبل از انقلاب چیزی به نام جاده آسفالتی در سیستان و بلوچستان وجود نداشت که نمونه آن جاده خاش ـ سراوان بود و این جاده یک شهر را به شهرستان وصل می‌کرد و جزو جاده‌های اصلی به حساب می‌آمد ولی این جاده خاکی بود اما به برکت انقلاب اسلامی تمام جاده‌های خاکی آسفالت شدند.

مدنی با اشاره به دستاورد‌های انقلاب اسلامی در مناطق سنی‌نشین ادامه داد: قبل از انقلاب تعداد دبیرستانها در استان سیستان و بلوچستان 3 یا 4 دبیرستان بود اما اکنون این تعداد افزایش یافته و در هریک از شهرهای استان سیستان و بلوچستان 3 یا 4 دانشگاه ساخته شده است.

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب در سیستان و بلوچستان حوزه‌های علمیه اهل تسنن وجود نداشت و افراد برای تحصیل به کشور پاکستان می‌رفتند اما باز به برکت انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه در سیستان و بلوچستان ایجاد شد و این استان مانند استان قم که مرجع شیعیان است مرجع اهل تسنن شده است.

نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان رهبری گفت: در دروان پهلوی، یک فرد با مدرک دیپلم در سیستان و بلوچستان وجود نداشت و در آن دوران فقط یک بیمارستان در سیستان و بلوچستان بود که یک پزشک بومی در آن حضور نداشت اما اکنون بعد از انقلاب در هر شهر این استان یک بیمارستان مجهز و پزشکان حاذق و ماهر بومی که بخش اعظم آن را اهل سنت تشکیل می‌دهند، مشغول به کار هستند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی به این مناطقی چون سیستان و بلوچستان توجه شایانی شد و در طول این چهل سال پیشرفت قابل توجهی رخ داده است.

مدنی با اشاره به شرایط سخت حاکم بر استان هرمزگان در دوران پهلوی گفت: قبل از انقلاب، مردم استان هرمزگان برای آب آشامیدنی از گودالهایی که ایجاد کرده بودند و با جمع‌آوری آب باران استفاده می‌کردند؛ در آن دوران مردم مرزی اهل تسنن برای استحمام از آب شور دریا و برف استفاده می‌کردند و هیچ لوله‌کشی آب و برق در این استانها نبود اما اکنون و بعد از انقلاب اسلامی تمام استانهای سنی‌نشین از لوله‌کشی آب و برق برخوردار شدند.

شیعه‌ای که به تفرقه‌افکنی می‌پردازد “شیعه انگلیسی” است

استاد برجسته حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: این را باید منصفانه گفت که انقلاب همان نگاهی که به مناطق شیعه‌نشین داشته به مناطق سنی‌نشین هم داشته است.

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

هنوز خبری از موج آنفلوآنزا نیست

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت بروز و شیوع آنفلوآنزا در کشور، گفت: خوشبختانه هنوز موج نخست آنفلوآنزا شروع نشده، اما با سردتر شدن هوا باید منتظر همه‌گیری آنفلوآنزا باشیم و بر همین اساس رعایت نکات بهداشتی بسیار اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *