خانه / اخبار / اخبار ورزشی / انتقاد علی مرادی از نپذیرفتن اسامی ۷۹ وزنه بردار و پاسخ مسئولان فدراسیون جهانی

انتقاد علی مرادی از نپذیرفتن اسامی ۷۹ وزنه بردار و پاسخ مسئولان فدراسیون جهانی

به گزارش ایسنا و به نقل از insidethegames، در کنگره فدراسیون جهانی وزنه برداری که در عشق آباد ترکمنستان برگزارشد، روسای فدراسیون های ایران و فیلیپین از جمله افرادی بودند که خواستار تغییر در سیستم مدیریت و نظارت آنتی دوپینگ شدند. چراکه ۷۹ ورزشکار از ۲۷ کشور به دلیل پر نکردن دوره سه ماهه قرار گرفتن در حوضچه آنتی دوپینگ، نتوانستند در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ شرکت کنند.

البته فدراسیون جهانی به طور مکرر به ورزشکاران و فدراسیون های ملی هشدار داده بود که  اطلاعات خود را در سیستم ADAMS (سیستم مدیریت  و نظارت آنتی دوپینگ) که توسط آژانس جهانی ضد دوپینگ اداره می شود، به روز کنند. با وجود هشدارهایی که در سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری در ماه های جون و سپتامبر داده شده بود و همچنین یادآوری های ماهانه  بازهم بسیاری از ورزشکاران نتوانسته بودند اطلاعات خود را به روز کنند از این رو نمی توانند در مسابقات جهانی شرکت کنند.

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران اولین کسی بود که از ADAMS انتقاد کرد و معتقد بود ورزشکارانی که سابقه خوبی در وادا  و نادوی کشور خود دارند، باید بیشتر از زمان تعیین شده به آنها مهلت داده شود.

او  گفت: این منصفانه نیست ورزشکاری که همیشه با وادا و نادو همکاری داشته محروم شود. همانطور که می دانید بیش از ۷۰ ورزشکار از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ محروم شده اند و این تعداد زیادی است. کاهش تعداد شرکت کنندگان راه حل نیست.

پاتریک شاماش رییس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز گفت: از این پیشنهاد سپاسگزارم. نقش کنگره ارائه پیشنهادت است  و ما پیشنهادات  را مورد مطالعه قرار می‌دهیم.

دو ورزشکار از فیلیپین هم نمی توانند در مسابقات جهانی شرکت کنند از این رو رییس فدراسیون فیلیپین نیزگفت: من از کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی قدردانی می کنم اما هنوز برای آن ۷۹ نفر که نمی توانند در مسابقات جهانی شرکت کنم، نگران هستم شاید نیمی از آنها بی گناه باشند.

لیلا ساگی مشاور حقوقی فدراسیون جهانی وزنه برداری نیز گفت: می پذیرم ADAMS کامل نیست اما تلاش کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی برای کمک به ورزشکاران است.  ۶۰۰ ورزشکار برای حضور در مسابقات جهانی واجد شرایط هستند و به تعهداتشان پایبند بوده اند اما ۷۹ نفر نه و اینکه این ۷۹ نفر را را قبول کنیم، ناعادلانه است زیرا غفلت چیزی نیست که بتوانیم آن را بپذیریم.

ما باید به ورزشکاران کمک کنیم و به آنها چیزهایی را که باید بدانند تا بتوانند واجد شرایط باشند را بگوییم تا از این قبیل مشکلات پرهیز کنند.

 به گزارش ایسنا، به دلیل اینکه نام سه وزنه بردار ایران (علیرضا سلیمانی، محمد زارعی و همایون تیموری) از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری پذیرفته نشد، تیم ایران با ترکیب ناقص در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ شرکت می کند. دلیل پذیرفته نشدن این سه وزنه بردار پر نشدن دوره سه ماهه قرار گرفتن آنها در حوضچه آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی اعلام شده است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

برانکو ایوانکوویچ: طول دست مربی دروازه‌بانان تیم ملی ۵-۴ متر است!/چهره واقعی‌شان را نشان دادند/برخلاف مقررات با پیکان بازی می‌کنیم

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از بازیکنان تیمش به عنوان ستاره‌های سرخپوشان یاد کرد و گفت که برخلاف مقررات فردا برابر پیکان به میدان خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *