خانه / اخبار / اخبار اقتصادی / الحاق ۳ تجهیز پیشرفته دریایی به ارتش/ تحریم برای ایران شوخی است

الحاق ۳ تجهیز پیشرفته دریایی به ارتش/ تحریم برای ایران شوخی است

به گزارش خبرنگار مهر، امیردریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سیزدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی شاهد تفاوتی در صنعت دریانوردی ایران هستیم که همان خیزش تمدن دریایی ایران اسلامی با وجود ممانعت های دشمن است، گفت: در این شرایط ایران با استفاده از نیروی داخلی و بهره مندی از موقعیت استراتژیک، توان دریایی خود را توسعه می دهد.

وی با اشاره به اینکه به گفته بسیاری از کارشناسان، ایران در مجاورت قلب زمین است، اظهارداشت: بسیاری بر این باورند که ایران مرکز جهان است. این مشخصه برای جغرافیایی ایران نکاتی را به جهان دیکته می کند که نشان دهنده خیزش توان دریایی ایران است و دنیا باید این را بپذیرد. هرچند که اراده دشمنان ایران استوار بر جلوگیری از ظهور این تمدن است.

به گفته این مقام مسئول، در دوران جنگ تحمیلی بسیاری از کشورها در زمانی که ما نیاز داشتیم حتی حاضر نشدند که سیم خاردار در اختیار ایران قرار دهند و بسیاری از تجهیزات مورد استفاده ایران در آن زمان عاریه ای بود. این در حالی است که توانستیم در مقابل استکبار جهانی موفق شویم و از آن دوران با مجاهدتی خاموش عبور کنیم.

فرمانده راهبردی ارتش افزود: در آن دوران توانستیم اقتصاد ایران را که شامل کشتی های تجاری و نفتکش ها می شد، از طریق بنادر محدود حمایت کنیم. این در حالی است که فرانسوی ها که مشغول توسعه بندر شهید رجایی بودند، این منطقه را رها کرده و از ایران خارج شدند.

دریادار خانزادی با بیان اینکه ناوهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن و به منظور حمایت از کشتی ها در مقابل حملات دزدان دریایی حضور داشتند، اظهارداشت: ۵۷ ناوگروه ایران در منطقه اقیانوس هند حضور داشتند یعنی به طور میانگین هر ساله ۶ ناوگروه به این منطقه اعزام می شد. بنابراین باید گفت تحریم برای ایران شوخی است.

به گفته وی، هفته آینده شاهد الحاق سازه های پیچیده دریایی به ارتش جمهوری اسلامی ایران هستیم. به این ترتیب که تا پایان هفته زیردریایی کلاس سبک، ناوشکن تمام ایرانی سهند (که از ناوشکن جماران پیشرفته تر است) و همچنین الحاق زیردریایی کلاس متوسط فاتح هستیم. لازم به تاکید است که زیردریایی کلاس متوسط فاتح توانایی هایی دارد که دشمن را غافلگیر می کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهارداشت: زمانی که می توانیم سخت ترین سازه ها و تجهیزات را در داخل کشور بسازیم، بی شک ساخت تجهیزات عرف و لازم در این صنعت برای ما امری دشوار نیست و در آن خودکفا هستیم.

به گفته این مقام مسئول، تا پایان سال یا اوایل سال آینده شاهد تکمیل بندر جاسک در کنار کنارک هستیم. این در حالی است که اگر در گذشته برای ساخت یک ناوشکن نیازمند ۱۲ سال زمان بودیم، اکنون قادریم در کمتر از ۱۸ ماه ناوشکن بومی بسازیم.

وی تاکید کرد: آبهای تحت حاکمیت ایران از امنیت کامل برخوردارند.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

افزایش شدید قیمت اجاره مسکن صدای وزیر راه را درآورد

وزیر راه و شهرسازی گفت: در تعیین نرخ اجاره بهای مسکن انجمن‌های صنفی و تشکل‌ها مدیریت درستی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *