خانه / اخبار / اخبار بین الملل / اقدام نمایندگان آمریکا برای توقف فروش تسلیحات به عربستان

اقدام نمایندگان آمریکا برای توقف فروش تسلیحات به عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح،  در پی انتشار اخباری دال بر قتل عامدانه «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی در محل کنسولگری عربستان در استانبول، مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس لایحه ای را ارائه کرد که اعطای هرگونه کمک نظامی و فروش تسلیحات آمریکا به عربستان سعودی را متوقف می سازد.

«جیم مک گاورن» عضو دموکرات کنگره آمریکا از ایالت ماساچوست، رئیس کمیسیون حقوق بشر و یکی از اعضای بلندپایه کمیته قوانین مجلس نمایندگان آمریکا که رهبری اقدامات قانونی برای معرفی این پیش نویس را به مجلس نمایندگان برعهده داشت، در خصوص قتل جمال خاشقجی به خبرنگاران گفت که این اقدام «نمایانگر نقض بیشرمانه هنجارهای بین المللی است».

طبق پیش نویس این لایحه، کمکهای نظامی آمریکا و فروش تسلیحات این کشور به عربستان سعودی تا زمانی که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا وضعیت نهایی پرونده «جمال خاشقجی» را  تأیید نکند، ممنوع خواهد بود.

این در حالی است که ساعاتی پیش، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در مخالفت با ممنوعیت فروش تسلیحات به عربستان، در اظهاراتی آشکارا سوداگرانه و عاری از اصول اخلاقی گفت: «ریاض صدها میلیارد دلار تسلیحاتی از ما خریداری کرده است. چرا کاری کنیم که آن ها سلاح هایشان را از روسیه، چین و فرانسه خریداری کنند؟ نمایندگان سنا و کنگره می گویند که ریاض را باید با عدم ارسال سلاح مجازات کرد. ما سلاح ندهیم؛ از دیگران می خرند. ما باید باهوش باشیم و به خود آسیب نزنیم. نمی خواهم ۱۱۰ میلیارد دلار را از دست بدهم!»

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

داعش مسؤولیت حمله به خودروی حامل مسیحیان در مصر را برعهده گرفت/ترکیه و قطر محکوم کردند

گروه تروریستی داعش مسؤولیت حمله روز جمعه به خودروی "ون" حامل مسیحیان قبطی‌ در استان المنیا در مصر را برعهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *