خانه / اخبار / اخبار بین الملل / افزایش بیگانه ستیزی با مسلمانان در آلمان

افزایش بیگانه ستیزی با مسلمانان در آلمان

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “زوددویچه سایتونگ”، نتایج یک بررسی نشان می دهد که بیگانه ستیزی در  جامعه آلمان افزایش پیدا کرده و مسلمانان آشکارا و به صورت روزافزون در جامعه آلمان با نگرش منفی تری دیده می شوند.

این یافته ها بر اساس بررسی محققان لایپزیگ درباره موضوع اقتدارگرایی در جامعه آلمان به دست آمده است. نتایج این بررسی را “اولیور دکر” و “المار براهلر” از دانشگاه لایپزیگ بعد از ظهر روز گذشته در برلین ارائه داده اند.

“دکر” که رئیس این بررسی است درباره نتایج بدست آمده در این تحقیق هشدار داده است. وی درباره تمایل شهروندان آلمانی به راستگرایی افراطی هشدار داد.

در این تحقیق 328 صفحه ای در فاصله زمانی بین ماه می و جولای سال جاری میلادی از بین 2416 شهروند آلمانی درباره مواضع و نگرش هایشان در این راستا سوال شده است. این محققان از سال 2002 نگرش های آلمانی ها درباره موضوع راستگرایی افراطی را مورد بررسی قرار داده اند و هر دو سال یک بار نتایج بررسی های خود را منتشر می کنند.

نتایج این بررسی و سوالاتی که در آن شده است نشان می دهد که 24 درصد شهروندان یعنی حدود یک چهارم آن  ها موضع ردی نسبت به خارجی ها و بیگانگان دارند. در این زمینه بین شرق و غرب آلمان اختلاف زیادی وجود دارد و در حالی که در غرب 22 درصد تصورات بیگانه ستیزانه دارند، در شرق آلمان حدود 31 درصد چنین نگرش هایی را دارند.

در مجموع 36 درصد آلمانی ها بر این باورند که خارجی ها به کشور آن ها می آیند تا از امکانات اجتماعی آن ها بهره مند شوند. بیش از یک چهارم آن ها بر این باورند که اگر خارجی ها شغلی در آلمان نیابند به وطن خود باز می گردند. حدود 36 درصد شهروندان آلمانی خارجی ها را خطری برای کشورشان می دانند. در همه این موارد شرق آلمان مواضع افراطی تری نسبت به غربی ها داشتند.

محققان این تحقیق بر این باورند که با وجود اینکه تبادل فرهنگی در زندگی روزمره انسان ها صورت می گیرد اما نگرش های متعصبانه در جامعه آلمان کاهش پیدا نکرده و خارجیان همچنان یک تصویر دشمنی را در جامعه آلمان دارند.

همچنین نتایج این بررسی نشان می دهد که مردان نگرش های بیگانه ستیزانه تری نسبت به زنان دارند و افراد با سنین بالاتر هم نسبت به جوانان مواضع بیگانه ستیزانه تری دارند.

“المار براهلر”، از کارشناسان این تحقیق، میزان دشمنی با مسلمانان در جامعه آلمان را بسیار هشدار دهنده ارزیابی کرد. بر این اساس حدود 44.1 درصد شرکت کنندگان در این تحقیق بر این باورند که مهاجرت مسلمانان به آلمان باید متوقف شود. در ایالات جدید آلمان البته از هر دو شهروند آلمانی یک نفر چنین دیدگاهی دارد. همچنین شمار آن هایی که به دلیل تعداد زیاد مسلمانان خود را در کشورشان مانند غریبه احساس می کنند در سال 2018 در سراسر آلمان افزایش پیدا کرده است.

همچنین از هر پنج شهروند آلمانی چهار نفر بر این باورند که درباره درخواست های پناهندگی پناهجویان نباید به صورت سخاوتمندانه تصمیم گیری شود.

همچنین نتایج این بررسی نشان می دهد که 70 درصد شهرووندان بر این باورند که افرادی مانند آن ها هیچ نفوذی بر تصمیم گیری های دولت ندارند. 58 درصد هم هیچ مفهومی در این نمی بینند که خود را از نظر  سیاسی  در امور دخالت دهند.

انتهای پیام/

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

اردوغان: مصمم به ایجاد یکی از قوی‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای دنیا هستیم

رئیس جمهور ترکیه در مراسم بزرگداشت آتاتورک گفت: علیرغم حملات بدخواهان خارجی و داخلی، مصمم هستیم که برای قرار گرفتن در راه قدرتمندترین و مرفه ترین کشورهای دنیا گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *