خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / افتتاح همزمان ۴ پروژه شهری در پایتخت توسط شهردار تهران

افتتاح همزمان ۴ پروژه شهری در پایتخت توسط شهردار تهران

به گزارش خبرگزاری مهر ،محمد علی افشانی در حاشیه افتتاح پروژه زیرگذر جنوب به جنوب یادگار امام اظهار کرد: امروز هم زمان ۴ پروژه در شهر تهران به بهره برداری می رسد، البته من اعلام کردم مراسمی برای افتتاح به این شکل که سخنرانی باشد برگزار نشود؛ اما با توجه به اهمیت این پروژه ها و تاثیر آن در زندگی مردم تاکید بر این بود که در بهره برداری از آنها تاخیری نباشد.

وی ادامه داد: همین پروژه ای که امروز با هم آن را افتتاح کردیم تاثیر زیادی در روان سازی ترافیک این منطقه دارد و ۱۲ میلیارد تومان برای آن هزینه شده؛ پل دور برگردان غرب به غرب بزرگراه امارم رض ا(ع) هم که هم زمان افتتاح شد در روان سازی ترافیک این بزرگراه تاثیر به سزایی دارد.

شهردار تهران همچنین به دو پروژه مقاوم سازی پل های تقاطع بزرگراه شهید خرازی و رودخانه ورد آورد و پل تقاطع بزرگراه شهید چمران و بلوار مدیریت اشاره کرد و گفت: ما علاوه بر توجه به پروژه های جدید ساخت و ساز تلاش داشتیم که سازه های موجود شهری را که جزو سرمایه های این شهر هستند هم مورد توجه قرار دهیم و برای نگهداری و مقاوم سازی آنها پروژه طراحی کنیم که از جمله آنها همین دو پروژه ای بود که امروز افتتاح شد، تجربه تخریب پل های مازندران در سیل اخیر ما را بر آن داشت در جهت مقاوم سازی برخی پل ها اقدام کنیم، همچنان که بیش از آن پل کریمخان را مقاوم سازی کردیم.

وی درباره پروژه های آتی شهرداری تهران گفت: ان شالله روز دوشنبه در حوزه پسماند، کارخانه تبدیل نخاله ساختمانی به مصالح ساختمانی را افتتاح می کنیم و به دنبال آن در روز ۳۳۰۰ تن نخاله به مصالح  تبدبل می شود که شهرداری تهران از آنها در پروژه های خود استفاده می کند.

شهردار تهران اضافه کرد: کارخانه های دیگری که ۶۶۰۰ تن نخاله را به مصالح تبدیل کنند در آینده افتتاح می شود. این کار بزرگی است که نخاله را که پیش از این یکی از پسماندهای پردردسر شهری بود به مصالح ساختمانی و ثروت تبدل می کنند.

افشانی درباره کمربند سبز شهر تهران گفت: تمام کارهای این پروژه انجام شده؛ طول آن ۱۰.۵ کیلومتر و عرض آن از ۵۰۰ تا ۱۳۰۰ متر در نقاط مختلف است؛ مخازن آب این پروژه در حال حاضر شدن است و آب آن نیز از پساب شهر تهران تامین می شود و ان شالله در آذر ماه اصله های درخت هم کاشته خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

آخرین وضعیت بازار دارویی کشور و توصیه وزارت بهداشت به مردم

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بازار دارویی کشور را تشریح کرد و با بیان اینکه خوشبختانه در آبان‌ماه میزان کمبود اقلام دارویی در کشور زیر ۳۰ درصد بوده که کمتر از یک درصد بازار موجود را شامل می‌شود، گفت: مردم از کیفیت داروی داخلی مطمئن باشند و پول‌شان را برای داروهای خارجی که ممکن است قاچاق بوده و یا کیفیت مناسبی نداشته باشند، هزینه نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *