خانه / اخبار / اخبار بین الملل / اعزام ۵۲۰۰ نظامی به مرز مکزیک و آمریکا توسط ترامپ

اعزام ۵۲۰۰ نظامی به مرز مکزیک و آمریکا توسط ترامپ

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در شرایطی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آستانه انتخابات میان دوره‌ای 6 نوامبر مواضع خود در قبال مهاجرت را تشدید کند، ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرده است که بیش از 5200 نظامی را به مرز مکزیک اعزام خواهد کرد تا به برقراری امنیت در مناطق مرزی به ماموران مستقر کمک کنند.

بر اساس این گزارش، اقدام دولت ترامپ در استقرار نیروهای نظامی در مرز مکزیک در حالی است که کاروان های گسترده‌ای از مردم آمریکای جنوبی و مرکزی در حال تلاش برای عبور از مرز و وارد شدن به خاک آمریکا هستند.

ژنرال ترنس اوشانسی رئیس فرماندهی شمالی آمریکا در این باره گفت: 800 نظامی آمریکایی پیش از این به مرز تگزاس اعزام شده‌اند و نیروهای بیشتری نیز به زودی به مناطق مرزی کالیفرنیا و آریزونا اعلام می شوند.

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا به طور شفاف اعلام کرده است که امنیت مرزها یک مساله امنیت ملی است. برخی از سربازان اعزام شده به مناطق مرزی، مسلح خواهند بود.

البته مقام های آمریکایی گفته‌اند که سربازان ارتش نقشی در محافظت از مرزها نخواهند داشت و به جای آن نقش های حمایتی از جمله برپاکردن چادر و موانع در مناطق مرزی را بر عهده خواهند داشت.

ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی بارها از مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده به شدت انتقاد کرد و مقابله با مهاجرت غیرقانونی را یکی از مهمترین اولویت های خود برشمرد.

ترامپ گفته است که ایالات متحده شهرهای چادری برای مهاجرانی که به دنبال پناهندگی ایجاد خواهد کرد.

اتخاذ چنین تصمیمی در شرایطی است که حزب جمهوریخواه به شدت نگران از دست دادن کنترل سنا یا مجلس نمایندگان است. اگر جمهوریخواهان کنترل هر یک از این دو مجلس را از دست بدهند، دنبال کردن اولویت های سیاسی مورد نظر ترامپ در دو سال باقی مانده از دوره ریاست جمهوری اش، بسیار سخت خواهد بود.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقاتی “پیو” در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر، بیش از 75 درصد رای دهندگان جمهوریخواه اعلام کرده اند که مهاجرت غیرقانونی یک مشکل بسیار بزرگ است. تنها 19 درصد رای دهندگان دموکرات، مهاجرت غیرقانونی را یک مشکل بسیار بزرگ ارزیابی کرده اند.

در حالی که حامیان ترامپ در کنگره از استقرار نظامیان آمریکایی در مناطق مرزی حمایت کرده اند ولی اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا به شدت از این اقدام انتقاد کرده و آن را یک حرکت سیاسی ارزیابی کرده است.

کوین مک آلینان کمیسیونر امور گمرکی و حفاظت از مرزهای آمریکا در این باره گفت: یک گروه تقریبا 3500 نفری از مهاجران در حال سفر به سوی مکزیک هستند تا در نهایت خود را به مرز آمریکا برسانند. یک کاروان دیگر 3000 نفری نیز در مرز مکزیک و گواتمالا هستند. ما با یک بحران انسانی و امنیت مرزی در مرزهای جنوب غربی مان روبرو هستیم.

پیش از این در ماه آوریل به درخواست ترامپ بیش از 2100 نیروی گارد ملی آمریکا در مرز مکزیک مستقر شده اند.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

مخالفت مراکش با تحویل پسر پادشاه سابق عربستان به ریاض

بعد از بازداشت ده‌ها شاهزاده عربستانی در هتل ریتز کارلتون، مراکش با درخواست عربستان برای تحویل پسر ملک عبدالله بن عبدالعزیز مخالفت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *