خانه / اخبار / اخبار فرهنگی / ارکستر ملی مانند تیم ملی فوتبال است

ارکستر ملی مانند تیم ملی فوتبال است

به گزارش ایسنا، فریدون شهبازیان ـ آهنگساز و رهبر ارکستر ملی ایران ـ ضمن بیان جملات بالا اظهار کرد: شاخص‌ترین کارهای من با محمدرضا شجریان بوده است. از پسر ایشان دعوت کرده‌ام که برخی آثار ایشان را در ارکستر ملی بازخوانی کنیم.

او بیان کرد: من از سال ٩۵ رهبر ارکستر ملی کشور بودم و سعی کردم از جوان‌ترها و نوجوانان در ارکستر استفاده کنم. ما در این دو سال ۱۰۰ قطعه موسیقی آماده کردیم که در ٢۵ اجرا آنها را برای مردم نواختیم. هفت خواننده مطرح نظیر «محمد اصفهانی»، «محمد معتمدی»، «وحید تاج» و … نیز خواننده اجراهای ما بودند.

او که از سال ۴٠ به عنوان نوازنده وارد ارکستر گلها شده است، یادآور شد: در تلویزیون اولین کار من «جام تهی» بود که با آقای شجریان کار کردم ایشان تازه از مشهد به تهران آمده بودند و یکی از بهترین تجربیات من بود. آثاری که با محمدرضا شجریان کار کردم شاخص‌ترین کارهای من است.

شهبازیان درباره‌ی موسیقی‌های پاپ امروزی اظهار کرد: متاسفانه این روزها آنچه در زمینه‌ی موسیقی پاپ در حوزه‌ی جوانان می‌شنویم، جالب توجه نیست و نمی‌شود آن را موسیقی پاپ تلقی کرد. ما زمانی در سال‌های ۷۰ در صدا و سیما آثاری را به سبک ارکسترال تولید می‌کردیم و مردم به آن سبک عادت کرده بودند اما حالا کارها به سبک ارکسترال تولید نمی‌شوند. کارها ضعیف شده و سلیقه‌ی مردم هم پایین آمده است. متاسفانه موسیقی که در کنار اسباب‌های الکترونیک تولید می‌شود، درست استفاده نمی‌شود، هر کسی آهنگسازی می‌کند بدون اینکه بداند چیست و این ناراحت‌کننده است.

این آهنگساز که صبح امروز ۱۳ آبان‌ ماه مهمان برنامه تلویزیونی حالا خوشید شده بود، قول داد که یک تیتراژ برای برنامه بسازد و گفت: برای «حالا خورشید» تیتراژی خواهم ساخت که مزه «حالا خورشید» بدهد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

همچنین ببینید

شب خاطره شهدای یگان فاتحین برگزار می‌شود

مدیر دفتر برنامه‌های «شب خاطره» حوزه هنری از برگزاری شب خاطره شهدای خان‌طومان یگان فاتحین خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *