خانه / اخبار / اخبار سیاسی / اروپا در دور زدن تحریم‌ها کمکی به ایران نخواهد کرد

اروپا در دور زدن تحریم‌ها کمکی به ایران نخواهد کرد

محمدجواد جمالی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به طولانی شدن اجرای مکانیزم مالی اروپا، اظهار داشت: اروپا به شدت به آمریکا وابسته است و این مسئله یکی از دلایل اصلی تعلل آنها در اجرایی کردن این مکانیزم مالی است.

وی ادامه داد: به دلیل سیطره دلار و سوئیفت مورد نظر آمریکا بر اغلب سیستم‌های مالی دنیا، ایجاد یک مکانیزم مالی جدید در اقتصاد بین‌المللی از نظر فنی فرآیندی سخت و زمانبر است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اروپا نمی‌تواند به این سادگی سازوکار مالی جدیدی را در سطح بین‌الملل اجرایی کند، تصریح کرد: باید بپذیریم که اروپا متحد ما نیست و قطعا برای اجرایی شدن هر چه سریعتر این مسئله باید از چانه‌زنی‌های دیپلماتیک بهره گرفت.

جمالی با تاکید بر اینکه بنده فکر نمی‌کنم که اروپا در دور زدن تحریم‌ها به ایران کمک کند، گفت: اروپا با ایجاد یک مکانیزم مالی جدید به دنبال آن است که سپری برای شرکت‌ها و بانک‌های خودش ایجاد کند تا مشمول جریمه نشوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه دور زدن تحریم‌ها مکانیزم خاص خودش را دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی سال‌ها در تحریم است و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و بهبود ارتباطات در سطح منطقه و بین‌الملل می‌توانیم از این مقطع هم عبور کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

گفت‌وگو| محسن هاشمی رفسنجانی: سران اصلاحات اراده‌ای برای تشکیل «پارلمان اصلاحات» ندارند

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران با اشاره به گمانه‌زنی‌هایی که درباره تشکیل پارلمان اصلاحات زده می‌شود، گفت: رهبران جریان اصلاحات اراده‌ای برای تشکیل پارلمان اصلاحات ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *