خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / ارسال بسته های غذایی ۷٢ ساعته و یک ماهه به مناطق حادثه‌دیده

ارسال بسته های غذایی ۷٢ ساعته و یک ماهه به مناطق حادثه‌دیده

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود محمدی نسب ‌درباره آخرین جزئیات زمین‌لرزه شب گذشته در کرمانشاه، اظهارداشت: ۸۷ تیم ارزیاب در مناطق زلزله زده از استان‌های معین کردستان، همدان، لرستان و ایلام تیم های واکنش سریع، آوار برداری، جست و جو و اسکان و تغذیه را به سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصر شیرین اعزام کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶٣۴مصدوم ناشی از فرار و یا خرابی ها داشته‌ایم، افزود: ارزیابی ١۵٠روستا به پایان رسیده و خوشبختانه تا این لحظه فوتی نداشتیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بسته های غذایی ۷۲ساعته و یک ماهه بارگیری و به مناطق ارسال شده است، گفت: تا این لحظه ١۴ هزار و ١٢۴ دستگاه چادر دراستان کرمانشاه آماده توزیع شده است؛ به علاوه ١٠ هزار بطری آب معدنی، ٢٠ هزار کیلوگرم نایلون، ۵ هزار کیلوگرم برنج و یک هزار و ۷٠٠بسته غذایی به منطقه ارسال شده است.

محمدی نسب خاطرنشان کرد: مرکز امدادهوایی هلال احمر ۵فروند بالگرد را برای ارائه خدمات در مناطق به‌صورت آماده باش مستقر کرده است و ۶ تیم ارزیاب، ۹ تیم آنست، ١٠ تیم واکنش سریع، ٢٣ تیم آواربرداری، ٢٠ تیم اسکان اضطراری و ٢ تیم درمان اضطراری از استان ها به مناطق زلزله زده اعزام شده اند.

وی افزود: علاوه بر تیم های امدادی استان های معین، تیم های مستقر در استان های زنجان، آذربایجان غربی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری و اصفهان در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز به منطقه اعزام شوند.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

بزرگترین مشکل برای هنرمندان معلول صنایع دستی/ پاراتورهای تهران اجرا می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: ما به دنبال شرایطی هستیم تا امکان فروش در فضای مجازی و شرکت در نمایشگاههای صنایع دستی برای توانیابان را فراهم و تسهیل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *