خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / اختصاص ۳۱ میلیارد تومان به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد

اختصاص ۳۱ میلیارد تومان به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از کمیته امداد امام خمینی (ره)، فاطمه رهبر به مناسبت روز دانش‌آموز گزارشی از خدمات این نهاد به دانش‌آموزان تحت حمایت اعلام کرد و اظهار داشت: 310 هزار دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این تعداد 159 هزار نفر در مقطع ابتدایی و 151 هزار نفر در مقطع متوسطه تحصیلی هستند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار مصوب برای کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در سال جاری حدود 31 میلیارد و 600 میلیون تومان است افزود: ازابتدای سال تا کنون 25 میلیارد تومان (78 درصد) از اعتبار هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه امسال سرانه کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد در مناطق عادی120 هزار تومان است گفت: سرانه تحصیلی دانش آموزان ساکن در مناطق محروم 150 هزار تومان است.

وی درباره دیگر خدمات تحصیلی دانش‌آموزان تحت حمایت این نهاد گفت: تمامی دانش‌آموزان تحت حمایت از کمک‌هزینه تأمین نوشت‌افزار، کتب درسی، پوشاک، کمک‌هزینه تقویت بنیه تحصیلی، کمک‌هزینه راه‌یابی به دانشگاه، مشاوره و هدایت تحصیلی برای ورود به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کمک‌هزینه معرفی به خوابگاه‌ها و هزینه رفت‌وآمد بهره‌مند هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام کرد: قرار است با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی و بستر بازگشت آن‌ها به محیط مدرسه ایجاد شود. همچنین کمیته امداد در طرح نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان آسیب‌دیده اجتماعی (نماد) همچنین با وزارت آموزش و پروش همکاری می‌کند.

رهبر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با یک موسسه آموزشی برای ارائه خدمات علمی و آموزشی به دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل دو استان سیستان و بلوچستان و گلستان گفت: برای بازگرداندن این دسته از دانش‌آموزان به محیط مدرسه خدمات تحصیلی و مشاوره‌ای و بسته‌های تشویقی داده می‌شود.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

احتمال کشف لاشه هواپیمای حادثه‌دیده اندونزی قوت گرفت

نیروهای جست‌وجوگر در اندونزی از احتمال پیدا شدن لاشه هواپیمای حادثه‌دیده‌ی این کشور خبر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *