خانه / اخبار / اخبار فرهنگی / اختصاصی|لحظات کشف پیکر شهید “حق‌شناس” در عملیات تفحص

اختصاصی|لحظات کشف پیکر شهید “حق‌شناس” در عملیات تفحص

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، هویت شهید غلام حق‌شناس بعد از گذشت 36 سال از شهادتش شناسایی شد. شهید غلام حق‌شناس، فرزند رجب متولد 1344 در شهرستان شاهین‌شهر اصفهان است. او در سال 61 و در عملیات رمضان به شهادت رسید، اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقودالجسد قرار گرفت. پیکر این شهید بعد از گذشت 36 سال در جریان عملیات تفحص اخیر در محور نهر کتیبان پیدا شده و شناسایی شد.

سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح چندی پیش با حضور در منزل شهید، خبر پیدا شدن او را به مادرش داد. سردار باقرزاده با بیان اینکه 18 مهر امسال در منطقه عملیاتی رمضان پیکر مطهر شهید غلام حق شناس اهل شهر گرگاب شاهین شهر کشف شد، گفت: نکته قابل توجه این بود که این شهید عزیز امانت‌داری کرده و نامه‌های مادر خود را نگه داشته بود. همچنین کارت پلاک شهید شامل تاریخ اعزام او در 22 اردیبهشت سال 61، اطلاعات عضویت بسیجی وی، کارت حاوی مشخصات شهید، آدرس منزل وی در گرگاب، کارت گروه خونی از وزارت بهداری که توسط آزمایشگاه مرکزی شاهین‌شهر صادر شده نیز حاوی اطلاعات گروه خونی و شماره شناسنامه از پیکر شهید پیدا شده است.

شهید حق شناس با دستکاری شناسنامه‌اش سال تولد را از 44 به 42 تغییر داد تا بتواند راهی جبهه شده و در عملیات شرکت کند. او در 17 سالگی به شهادت رسید.

شناسایی پیکر شهید «غلام حق‌شناس» پس از 36 سال+فیلم
انفجار مین ضدتانک حین عملیات تفحص پیکر مطهر شهدا+فیلم
چگونه ملیت یک پیکر در جریان تفحص شهدا تشخیص داده می‌شود؟+فیلم

در جریان دیدار سردار باقرزاده با مادر این شهید دوران دفاع مقدس، سردار فیلم لحظه کشف پیکر مطهر این شهید را به مادر نشان داد. فیلم کشف پیکرمطهر شهید غلام حق شناس که بعد از 36 سال در محور نهرکتیبان عراق کشف و شناسایی شد، برای نخستین بار منتشر می‌شود. این فیلم در ادامه قابل مشاهده است:

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

نخستین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به ریاست حجت الاسلام عاملی + عکس

نخستین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز گذشته به ریاست حجت‌الاسلام عاملی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *