خانه / اخبار / اخبار ورزشی / احمد دنیامالی: قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها باعت تعلیق فدراسیون‌ها نمی‌شود/ قایقرانی ایران هیچ‌گاه به صورت رسمی تعلیق نشد

احمد دنیامالی: قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها باعت تعلیق فدراسیون‌ها نمی‌شود/ قایقرانی ایران هیچ‌گاه به صورت رسمی تعلیق نشد

– اخبار ورزشی –

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص میزبانی مسابقات اسلالوم قهرمانی آسیا در کرج و فرصت ایجاد شده برای جوانان برای کسب تجربه در مسابقات بین‌المللی اظهار داشت: بحث گرفتن میزبانی شرایطی دارد، در واقع هم مسائل فنی و هم شرایط برگزاری برای کسانی که به میزبانی‌ها رای می‌دهند مهم است. تمام میزبانی‌ها در مجامع جهانی و کنفدراسیون‌های قاره‌ای تصمیم‌گیری می‌شود. میزبانی ایران نیز در کنگره مطرح شد و رای گرفت.

وی افزود: بحث دیگر این است که هر چه بیشتر میزبانی‌ها را بگیریم و این میزبانی‌ها را به سایر شهرها و فرصت را به استان‌ها بدهیم. کرج به لحاظ شرایط طبیعی که دارد، پیش از این میزبان مسابقات آسیایی بوده و از همین جهت میزبانی برای این شهر خوب بود و امیدوارم اینگونه مسابقات را بیشتر در کشورمان داشته باشیم. در سال 2019 میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا کانوپولو و در 2021 مسابقات قهرمانی آسیا و نشست کنگره را خواهیم داشت و در کل این میزبانی‌ها به نفع کشور ماست. در این دوره از مسابقات دختران 7، 8کشور آسیایی در ایران حاضر شدند و با حجاب خوبی شرکت کردند و اگر تلاش بیشتری کنیم می‌توانیم شرایط بهتری برای میزبانی داشته باشیم‌. همه برای این مسابقات زحمت کشیدند و امیدوارم در مسابقات مهم انفرادی هم نتایج خوبی بگیریم.

رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی در پاسخ به این سوال که با توجه به ثبت‌نام مجدد از کاندیداهای ریاست فدراسیون آیا شرایط ثبت‌نام را دارید یا بازنشسته هستید؟ گفت: خوشبختانه بازنشسته هستم و نمی‌توانم در انتخابات شرکت کنم.

دنیامالی در خصوص نگرانی از آینده قایقرانی برای تغییرات مدیریتی یادآور شد: اعتقاد دارم قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها در کل مدیریت کشور یک نقطه عطف است. در ورزش ممکن است چند نفر نتوانند به صورت اجرایی در راس کار باشند، ولی اگر کسی اهل کمک کردن باشد، می‌تواند به عنوان عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته در کنار ورزش باشد و کار کند. اینکه می‌گوییم جوانان بیایند، افراد 40، 45 سال هستند و هر کدام 20 تا 25 سال سابقه دارند و این فرصت خوبی برای میانسال‌ها بوده و این قانون متعالی و خوب است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی در خصوص اینکه وقتی یک فرد 45 ساله رئیس فدراسیون شود و زمانی‌ که بعد از چند سال کسب کرسی کند، بازنشسته می‌شود و این چرخه ادامه دارد، گفت: تصور اشتباهی وجود دارد که اگر روسای فدراسیونی که کرسی دارند کنار بروند، کرسی‌ها از بین می‌رود. من زمانی که کرسی بین‌المللی گرفتم، رئیس فدراسیون نبودم.

دنیامالی در خصوص اینکه برخی مواقع روسای جدید در جهت حذف کرسی افراد قبلی کار می‌کنند، عنوان کرد: باید سیاست‌ها را درست کنیم. اتفاقا برای کسانی که در مجامع جهانی شناخته شده هستند، الان بهترین فرصت است، چون از کار اجرایی جدا شدند و فرصت بیشتری دارند. اگر رئیس فدراسیون بودم، وقت کمتری برای رسیدگی به دو پست نایب رئیسی آسیا و عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی داشتم، ولی الان وقت خوبی برای کمک دارم.

رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: نباید این نکته را فراموش کرد افرادی که جدید وارد فدراسیون‌ها می‌شوند باید احترام پیشکسوت‌ها را نگه دارند و باید تلاش کنیم حرمت‌ها حفظ شود. کرسی‌ها می‌تواند استمرار داشته باشد و در کنار آن هم به آرامی به جوان‌ترها فرصت بدهیم که کرسی کسب کنند. این چرخش‌ها طبیعی است و باید با نگاه سازنده آن را به پیش برد تا منافع کشور به خطر نیفتد.

دنیامالی در خصوص اینکه آیا ممکن است دوباره خطر تعلیق قایقرانی ایران را تهدید کند، گفت: قایقرانی ایران هیچگاه تعلیق نبوده و نمی‌دانم چرا برخی این موضوع را مطرح کردند. اگر تعلیق بودیم که المپیک نمی‌رفتیم. در چند مسابقه جلوی ورزشکاران ما را گرفتند ولی هیچ وقت به صورت رسمی تعلیق نشدیم. فدراسیون جهانی قوانین هر کشور را محترم می‌دارد و اساساً به خودش اجازه ورود در آن را نمی‌دهد و حق ورود هم ندارد. آنها به چارچوب‌های ملی کشورها احترام می‌گذارند. پای قانون در میان است و به نوعی محدوده سنی در نظر گرفته شده و مشکلی وجود ندارد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

۹ حذفی کشتی فرنگی در ۱۰ وزن/ علیاری هم باخت

نمایندگان اوزان۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم ایران نیز از دور رقابت های جهانی مجارستان حذف شدند تا تعداد حذفی های کشتی فرنگی ایران در ۱۰ وزن به عدد ۹ برسد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *