خانه / اخبار / اخبار بین الملل / اتریش از پیمان مهاجرتی سازمان ملل خارج می‌شود

اتریش از پیمان مهاجرتی سازمان ملل خارج می‌شود

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، دولت راستگرای اتریش روز چهارشنبه اعلام کرد که این تصمیم به‌دلیل نگرانی از مفاد این پیمان گرفته شده است که باعث ابهام در تفکیک میان مهاجران قانونی و غیرقانونی می‌شود.

سباستین کورتز، صدراعظم محافظه‌کار اتریش که به‌همراه حزب راست افراطی آزادی در اتریش دولت را در دست دارد گفته است که کشورش به این پیمان نخواهد پیوست. وی گفته است: «چندین نکته در پیمان مهاجرتی است که خیلی مشکل‌زاست مانند مخلوط کردن کسانی که پناهجو هستند و دنبال حفاظت می‌کردند با مهاجران کاری».

صدراعظم اتریش همچنین گفته است مهاجرانی که از دریای مدیترانه نجات داده می‌شوند نباید مستقیماً به اروپا بیایند، اظهار نظری که سیاست مهاجرتی استرالیا را به ذهن متبادر می‌کند که اجازه ورود پناهجویان را به خاک استرالیا نمی‌دهد و آنها را به جزایری مانند نائورا می‌فرستند.

پیمان جهانی مهاجرتی سازمان ملل متحد برای مهاجرت امن، منظم و قاعده‌مند در ماه ژوئیه از سوی 193 کشور عضو سازمان ملل مورد تأیید قرار گرفت. آمریکا سال گذشته از این پیمان که سال 2016 به‌تصویب رسید خارج شد.

دولت راستگرای مجارستان اعلام کرده است که این کشور سند نهایی این توافق را که قرار است در مراسمی در مراکش در ماه دسامبر به امضا برسد، تأیید و امضا نخواهد کرد.

لهستان نیز که با اتحادیه اروپا بر سر سهمیه‌بندی پناهجویان در اتحادیه اروپا اختلاف نظر دارد اعلام کرده است که این پیمان را در مراکش امضا نمی‌کند زیرا نگرانی از آن وجود دارد که این پیمان باعث تشویق مهاجرت غیرقانونی شود.

هدف پیمان مهاجرتی غیر الزام‌آور سازمان ملل متحد قاعده‌مند کردن حفاظت از مهاجران، چگونگی ادغام آنها در کشور جدید و چگونگی بازگرداندن آنها به کشورهایشان است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

مخالفت مراکش با تحویل پسر پادشاه سابق عربستان به ریاض

بعد از بازداشت ده‌ها شاهزاده عربستانی در هتل ریتز کارلتون، مراکش با درخواست عربستان برای تحویل پسر ملک عبدالله بن عبدالعزیز مخالفت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *