خانه / اخبار / اخبار فرهنگی / آمار تماشاگران سالن‌های اداره کل هنرهای نمایشی تا ۴ آبان

آمار تماشاگران سالن‌های اداره کل هنرهای نمایشی تا ۴ آبان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مجموعه تئاتر شهر که دومین ماه پاییز را با چهار نمایش آغاز کرده است تعداد تماشاگران هر نمایش را از تاریخ آغاز اجرا اعلام کرد.

در تالار اصلی نمایش «خاتون» به کارگردانی حسین عالم بخش ۱۲ نوبت روی صحنه رفته و تا ۴ آبان میزبان ۶۲۴۲ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۸ بلیت تمام بها، ۳ بلیت نیم بها و ۶۱۹۱ بلیت مهمان ارایه شده و در گیشه مبلغ ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال دارد.

در تالار قشقایی این مجموعه نیز نمایش «نقاشی اشر» به کارگردانی فریبرز کریمی روی صحنه است که طی ۹ اجرایی که انجام داده ۵۰۳ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۱۹۹ بلیت تمام بها، ۱۵ بلیت نیم بها، ۷۹ بلیت تخفیف دار و ۲۱۰ بلیت مهمان ارایه شده و گیشه آن ۸۰ میلیون و ۹۱۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش «ابوالهول» به کارگردانی داوود پورحمزه دیگر نمایش مجموعه تئاتر شهر است که در پلاتو اجرا روی صحنه است. این نمایش نیز در ۹ نوبت اجرایی که داشته میزبان ۲۹۴ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۴۷ بلیت تمام بها، ۳۹ بلیت تخفیف دار و ۱۰۸ بلیت مهمان ارایه شده که گیشه اش را به ۲۵ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال رسانده است.

از چهارم آبان ماه نمایش «خاموشخانه» به کارگردانی مهدی مشهوری نیز در تالار سایه کار خود را آغاز کرده که طی یک اجرا ۳۶ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۲۱ بلیت تمام بها و ۱۵ بلیت مهمان ارایه شده که در گیشه ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال می شود.

تالار هنر که تنها سالن تخصصی تئاتر کودک و نوجوان اداره کل هنرهای نمایشی محسوب می شود ۴ آذر ماه شاهد آخرین اجرای نمایش های خود بود. نمایش «شاپرک ها در خیابان» به کارگردانی ناصر آویژه طی ۳۱ نوبت اجرایی که داشت میزبان ۳۹۰۹ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۳۰۹ بلیت تمام بها، ۶۳۱ بلیت نیم بها، ۹۶ بلیت تخفیف دار و ۱۰۵۳ بلیت مهمان ارایه شده که مبلغ ۴۱۶ میلیون و ۷۰ هزار ریال برایش در گیشه ثبت شده است.

نمایش دیگر این تالار «پدرآن» به کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر نیز با ۳۲ اجرا میزبان ۳۵۸۶ تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۷۱۲ بلیت تمام بها، ۷۳۳ بلیت نیم بها، ۳۳۷ بلیت تخفیف دار و ۸۰۴ بلیت مهمان ارایه شده که در گیشه مبلغ ۴۱۹ میلیون و ۶۲۵ هزار ریال برایش ثبت شده است.

تماشاخانه سنگلج نیز آبان ماه را با اجرای نمایش «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی هادی مرزبان آغاز کرده است. این نمایش طی ۴ اجرایی که پشت سر گذاشته ۶۴۲ تماشاگر داشته است. برای این نمایش که بها بلیت آن ۲۵، ۳۰ و ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده ۲۴۵ بلیت تمام بها (۱۷۵ بلیت ۴۰ هزار تومانی، ۲۲ بلیت ۳۰ هزار تومانی و ۴۸ بلیت ۲۵ هزار تومانی) ۱۸۳ بلیت نیم بها (۸۷ بلیت ۲۰ هزار تومانی، ۴۸ بلیت ۱۵ هزار تومانی و ۴۸ بلیت ۱۲هزار و ۵۰۰ تومانی) و ۲۱۴ بلیت مهمان ارایه شده است. گیشه این نمایش ۱۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

شب خاطره شهدای یگان فاتحین برگزار می‌شود

مدیر دفتر برنامه‌های «شب خاطره» حوزه هنری از برگزاری شب خاطره شهدای خان‌طومان یگان فاتحین خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *